Wzorniki tkanin. Co wybrać? Dlaczego warto je zamówić?

by redakcja serwisu
wzorniki tkanin

Tkaniny obiciowe stosowane w meblarstwie czy tkaniny do szycia odzieży to setki tysięcy różnorodnych wzorów do wyboru. Aby łatwiej wybrać najlepsze materiały, stosuje się ich wzorniki. Gdy także pracujesz z różnymi tkaninami, sprawdź, jak zamówić praktyczne wzorniki dla swoich klientów.

Dlaczego warto zamówić wzorniki tkanin?

Trzymanie wszystkich typów tkanin w zakładzie nie zawsze jest możliwe. Duże bele z materiałami zajmują sporo miejsca, a ich kupno związane jest ze sporymi wydatkami. Stąd też większość firm szyjących z tkanin zamawia je po zleceniu usługi przez klienta. Jak jednak dobrać wtedy najlepszy materiał? Do tego celu służą podręczne wzorniki tkanin – https://www.grupamilo.pl/realizacje/wzorniki-tkanin-i-rolet.html

Wzorniki to szeroka gama specjalnych katalogów dedykowanych do prezentacji próbek materiałów. Są one dostępne w różnych wariantach do wyboru, co pozwala na atrakcyjne ich zaprezentowanie i pomaga w podjęciu decyzji. Wzornik przedstawia kolor i fakturę materiału, a także pozwala na porównanie ze sobą różnych typów materiałów jednocześnie.

Wśród często zamawianych wzorników znajdują się także wzorniki tkanin, które są oferowane w różnych formach. Pozwalają one na prezentację tkanin i jednocześnie ułatwiają podjęcie decyzji klientom, wpływając na ich zadowolenie z zakupu.

Rodzaje wzorników tkanin – co wybrać?

Wzorniki tkanin, które oferowane są przez firmy specjalizujące się w ich produkcji, mogą mieć różne formy.

  • Katalogi z tkaninami – mają postać książek, w których znajdują się elementy tkanin docięte do tego samego wymiaru.
  • Teczki z tkaninami – mają postać otwieranej teczki, w której umieszczone są materiały – prezentacja odbywa się na dwóch wewnętrznych stronach teczki.
  • Zeszyty z tkaninami – wzorniki te pozwalają na wyjęcie próbek i porównanie ich ze sobą przez rozłożenie na podłożu
  • Kaskady z tkaninami – rodzaj wzorników składających się z pionowo umieszczonych nad sobą próbek tworzących kaskadę.
  • Wzorniki na kółku – składają się z przyciętych tkanin wykończonych oczkiem i umieszczonych na kółku.

Gdzie zamówić wzorniki tkanin dla swojej firmy?

Aktualnie wzorniki tkanin są realizowane na zamówienie przez wiele firm, które zapewniają swoim klientom dostęp do szerokiej gamy wariantów wzorników w różnych cenach.

Zamówienia na wzorniki można także składać online, co powoduje, że zakupienie tego typu katalogów, teczek czy zeszytów jest znacznie łatwiejsze. Można także kupić potrzebne akcesoria do samodzielnego wykonania wzorników z tkanin wskazanych przez klientów, na przykład w formie prostych zeszytów albo wzorników tkanin na kółku.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz