Trendy wnętrzarskie na 2020 rok: meble do salonu 2020

by redakcja serwisu
Trendy wnętrzarskie

Każdy kolejny rok przynosi nowe trendy w aranżacjach wnętrz. Nie inaczej jest również w 2020 roku, który będzie wyjątkowy pod względem uniwersalności i powrotu to designu znanego nam sprzed kilkudziesięciu lat. Na szczególną uwagę zasługują meble do salonu 2020, które trafią w gusta nawet najbardziej wymagających dekoratorów wnętrz. Salon niejako stanowi centralne pomieszczenie w domu czy mieszkaniu – pokój dzienny może spełniać kilka funkcji w zależności od potrzeb domowników. Dlatego też wystrój salonu powinien zostać urządzony w zgodzie z indywidualnymi preferencjami, w czym z pewnością pomogą meble do salonu 2020. Tegoroczne trendy mają szansę stać się ponadczasowymi. Dlaczego? Wyjaśnienie znajdziecie w treści artykułu.

Trendy wnętrzarskie salon 2020: meble z odzysku

Współczesne społeczeństwo zaczyna dostrzegać nasilający się problem, jakim niewątpliwie jest zanieczyszczenie środowiska. Jest to skutek wieloletniej działalności człowieka, która przyczynia się do problemów klimatycznych czy powolnym zanikaniem niektórych gatunków roślin czy zwierząt. Na szczęście ekologiczne rozwiązania są zdecydowanie bardziej przystępne dla przeciętnego człowieka, co widać po nowoczesnych aranżacjach wnętrz w naszych mieszkaniach. W roku 2020 będzie stawiać się na meble do salonu pochodzące z recyklingu. Coraz więcej producentów mebli stawia na stoliki czy fotele stworzone w oparciu o materiały z odzysku – drewno, kamień, szkło i metal w tym sezonie bezsprzecznie wiodą prym.

Meble do salonu 2020: geometryczne, obłe kształty

Od kilku sezonów w trendach wnętrzarskich widać nasilenie form geometrycznych nie tylko w designie mebli do salonu, ale również w motywach pokryć ściennych czy podłogowych. W 2020 roku rządzić będą meble do salonu o opływowych, subtelnych kształtach. W inspiracjach wnętrzarskich na 2020 rok próżno szukać ostrych krawędzi i prostokątnych blatów – tegoroczne aranżacje wnętrz to królestwo obłych kształtów. W katalogach wnętrzarskich można znaleźć wiele ciekawych stolików kawowych, puf czy kanap o delikatnych, zaokrąglonych wykończeniach.

Meble wypoczynkowe do salonu 2020: welurowe obicia

Jednym z najważniejszych elementów, które decydują o komforcie użytkowania salonu jest strefa wypoczynkowa. Trendy wnętrzarskie 2020 ułatwiają stworzenie przestrzeni o wysokim standardzie. Kanapy i fotele do salonu 2020 to zdecydowana przewaga mebli o welurowych obiciach. Do niedawna welur był postrzegany w kategoriach kiczu i tandety, w co trudno uwierzyć, bo 2020 rok bez wątpienia będzie stał pod znakiem weluru. Welur w trendach wnętrzarskich na rok 2020 będzie zajmował miejsce szczególne ze względu na jego szerokie zastosowanie; będzie widoczny również w aranżacjach sypialni, jadalni, a nawet designie mebli do przedpokoju.

Trendy w aranżacji salonu 2020: meble modułowe do salonu

Kolejnym trendem, który w 2020 roku nie przejdzie niezauważony jest modułowość mebli. Meble modułowe to wielofunkcyjność na wysokim poziomie, co w salonie może mieć ogromne znaczenie. Meble modułowe z pewnością można określić mianem funkcjonalnych i nowoczesnych. Co więcej, moda na meble modułowe do salonu 2020 to świetna informacja dla właścicieli mieszkań o dość skromnym metrażu, gdzie salon spełnia również funkcję sypialni czy jadalni. W sezonie 2020 modne będą stoliki kawowe z rozkładanym blatem, a także modułowe meble wypoczynkowe, których konfigurację można z łatwością dostosować do swoich potrzeb.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz