Łazienki 2020 – trendy i najmodniejsze dodatki

by redakcja serwisu
Dodatki do łazienki

Jakie są najpopularniejsze trendy łazienkowe na 2020 rok? Jeżeli chcesz je poznać, warto zapoznać się z ofertą producentów i projektantów armatury łazienkowej, ceramiki i płytek. W tym roku popularne są wzory naturalne, kolory ziemi i materiały nawiązujące do surowców pochodzących z naturalnego środowiska. Łazienki w 2020 roku czeka prawdziwa rewolucja kolorystyczna. Co warto wiedzieć, by stworzyć salon łazienkowy, który będzie prezentował się jak najnowszy projekt z katalogu wnętrzarskiego? Zapoznaj się z najciekawszymi trendami i inspiracjami, jakie przygotowali projektanci na 2020 rok. Razem z nimi jesteś w stanie stworzyć wnętrze jak prosto z Twoich marzeń.

Modna łazienka w 2020 roku – naturalność

Obecnie stawia się na naturalne materiały i kolory – ta zasada dotyczy nie tylko łazienki, ale również innych pomieszczeń. W trendach wnętrzarskich 2020 roku chodzi przede wszystkim oto, by przybliżyć nam charakter i uroki przyrody. Jak zatem najlepiej wprowadzić ten świat do wnętrz domowych? Doskonale w tym przypadku sprawdzają się materiały, które wykonane są z surowców naturalnych. W łazienkach modnych na 2020 rok najlepiej stawać na płytki ścienne i podłogowe, wanny umywalki i całą ceramikę, która wykonana jest z marmuru lub ma być jego imitacją. Płytki łazienkowe powinny być klasyczne, czyli wykonane z porcelany lub ceramiki. Jednak w tym roku wyborem projektantów jest również terakota. Doskonale sprawdzą się dodatki i elementy wyposażenia wykonane z wypalonej gliny, które idealnie pasują do trendów wnętrzarskich 2020 roku, a co więcej nawiązują kolorem i wyglądem do naturalnego surowca.

Umywalki modne w 2020 roku

Trendy wnętrzarskie 2020 roku nawiązują również do elementów sanitarnych, takich jak, umywalki i wanny. Wielu producentów ma w swojej ofercie skromne i minimalistyczne modele, które wykonane są z kamienia naturalnego lub materiałów, które mają go imitować. Popularne są umywalki i wanny, które zrobione są z marmury, jednak nie w jego klasycznej wersji. Często można znaleźć elementy wyposażenia łazienkowego, które mają imitować marmur, a to daje możliwość zastosowania mocnych i wyrazistych barw, które doskonale się ze sobą komponują. Niezwykle modne są umywalki, które wykonane są z barwionego szkła. Wyglądem przypominają one żywicę.

Tapeta – trendy łazienkowe 2020 roku

Czas odejść od białych łazienek, które wyglądem przypominają sterylne laboratorium. Warto zdecydować się na nieco odważniejsze barwy. Jeżeli zastanawiasz się, jakie kolory do łazienki w 2020 roku najlepiej wybrać, to warto postawić na barwy ziemi.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz