Gdzie szukać specjalistów w dziedzinie prawa budowlanego?

by redakcja serwisu
prawo budowlane

Planujesz budowę domu, a może realizacje większej inwestycji? Potrzebujesz porady w dziedzinie prawa budowlanego? Poszukaj pomocy w kancelariach specjalizujących się w tej dziedzinie, które mogą zaoferować kompleksową obsługę dla klientów indywidualnych i dla firm.

Prawo budowlane w Polsce

W Polsce prawo budowlane jest regulowane za pomocą Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2020 r. poz. 1333). Jest ona najważniejszą ustawą w Polsce, która odnosi się między innymi do kwestii projektowania, budowania, nadzorowania, rozbiórek oraz eksplantacji obiektów budowlanych. Ponadto reguluje ona także kwestie związane z działalnością organów administracji publicznej działającej w ramach prawa budowlanego.

Ustawa Prawo budowlane działa się z 11 rozdziałów. Była wielokrotnie zmieniana, aby dostosować ją do aktualnych realiów.

Dodatkowo zastosowanie mają także inne akty wykonawcze, w tym rozporządzenia odnoszące się do prawa budowlanego, między innymi Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. z 2019 r. poz. 1065).

Gdzie można otrzymać usługi w zakresie prawa budowlanego?

Osoby, które nie mają doświadczenia w dziedzinie prawa budowlanego, mogą szukać pomocy w kancelariach prawnych specjalizujących się w tym właśnie prawie. Kancelarie te, które określane są także jako kancelarie prawa budowlanego, zapewniają swoim klientom dostęp do rozbudowanej gamy usług, w tym do usługi podstawowej, czyli poradnictwa prawnego.

Porady prawne w dziedzinie prawa budowlanego mogą zapewnić swoim klientom kompleksowe wsparcie, w tym udzielanie porad prawnych, sporządzanie pism, opiniowanie umów, a także usługi polegające na reprezentacji przed urzędami i sądami.

Do kogo kierowane są usługi kancelarii prawa budowlanego?

Kancelarie prawa budowlanego zapewniają dostęp do rozbudowanego profilu usług i kierują je do wszystkich klientów zainteresowanych skorzystaniem z oferty. Są one wybierane między innymi przez osoby prywatne, które potrzebują porady prawnej, na przykład w związku z budową czy rozbudową domu, a także przez firmy, między innymi deweloperów, firmy budowlane, wykończeniowe, biura architektoniczne i pozostałe związane z branżą budowlaną.

Osobom zamierzającym zlecić usługi w obszarze jak prawo budowlane Gliwice także dają dostęp do sprawdzonych kancelarii, które posiadają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie prawa budowlanego. Adresy kancelarii prowadzących obsługę w tym właśnie obszarze można znaleźć online.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz