W jaki sposób montuje się nowoczesne okna?

by redakcja serwisu
montaz okna

Nowoczesne okna montuje się, biorąc pod uwagę przede wszystkim to, aby w jak największym stopniu zminimalizować straty ciepła. Dlatego specjaliści przywiązują dużą wagę do prawidłowego osadzenia ościeżnic, a także wykorzystują odpowiednie preparaty, które kompleksowo uszczelniają wszelkie przestrzenie. Na czym cały proces polega? Wyjaśniamy.

Czym charakteryzują się nowoczesne okna?

Nowoczesne okna charakteryzują się przede wszystkim dużą powierzchnią przeszkleń. Tym samym do pomieszczenia wpada dużo naturalnego światła dziennego. W nowoczesnych modelach okien wykorzystuje się różnorakie technologie, które efektywnie zwiększają ich izolację cieplną. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest pakiet kilku szyb.

Istotną cechą nowoczesnych okien jest także wysoka izolacyjność akustyczna. Ta cecha ma kluczowe znaczenie w przypadku domów i mieszkań znajdujących się w niewielkiej odległości od ruchliwych ulic miejskich. Specjalny projekt uszczelek pozwala zamykać je bez użycia większej siły.

Niebagatelne znaczenie w przypadku nowoczesnych okien jest bezpieczeństwo. Współczesne modele dysponują wysoką odpornością na włamanie. Mogą być także wyposażone w specjalne czujniki wykrywające ruch bezpośrednio za oknem.

Jak instaluje się nowoczesne okna?

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest ciepły montaż okien we Wrocławiu. Polega on na użyciu aż trzech warstw uszczelniających w trakcie instalacji. W środkowej części okna wykorzystuje się zazwyczaj pianę poliuretanową lub inny specyfik o podobnym działaniu izolacyjnym. Dużą wagę przywiązuje się także do warstwy wewnętrznej, która musi być odporna na wnikanie pary z pomieszczeń.

Jeszcze wiele lat temu montaż okien polegał głównie na użyciu tylko i wyłącznie samej piany poliuretanowej. To rozwiązanie okazało się niewystarczające, ponieważ po kilku latach traciła ona swoje właściwości izolacyjne ze względu na działanie czynników zewnętrznych i wewnętrznych, a więc głównie wilgoci. Dzisiaj na rynku dostępne są różnorakie specjalistyczne preparaty, które wykorzystuje się przy ciepłym montażu okien.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz