Dlaczego kuchnia klasyczna z wyspą to dobry pomysł aranżacyjny?

by redakcja serwisu
meble na wymiar

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz coraz większą popularność zdobywają meble kuchenne z wyspą. To świetny pomysł, szczególnie jeśli dysponujesz większym metrażem w tym pomieszczeniu. Marzy Ci się projekt kuchni z wyspą, ale nie wiesz, jak się za niego zabrać? O czym warto pamiętać, decydują się na wyspę w kuchni? Podpowiadamy.

Czym jest wyspa kuchenna?

Zanim przejdziemy do aranżacji całej kuchni, warto dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest wyspa kuchenna. To najczęściej wolnostojące szafki połączone ze sobą za pomocą blatu. Wyspa zawsze skupia na sobie największą uwagę – to w końcu ona znajduje się w centrum pomieszczenia. Pojawia się ona w dużych kuchniach. Jeśli wyspa jest dobrana na wymiar, sprawdza się również w pomieszczeniach o średnim metrażu. Wyspa bywa także niezastąpionym, nowoczesnym i funkcjonalnym elementem kuchni otwartej. Kuchnia klasyczna z wyspą w Częstochowie będzie wtedy wyglądać zniewalająco.

Szafki kuchenne – jak je dostosować do wystroju kuchni?

Szafki kuchenne w Częstochowie można wybierać dowolnie. Jeżeli lubisz klasyczny styl – spodoba Ci się drewno oraz frezowane fronty szafek. Jeśli wolisz sięgnąć po nowoczesne projekty kuchni z wyspą, wbuduj wewnątrz zmywarkę i okryj ją białym, grafitowym lub czarnym, lakierowanym frontem. Zdecyduj się na korpusy bez wielu zdobień i odstających uchwytów.

Otwarte kuchnie z wyspą są także doskonałym rozwiązaniem podczas przyjęć. Możesz zaprosić swoich przyjaciół do wspólnego gotowania, wykorzystując do tego właśnie wyspę kuchenną. W czasie, gdy Ty będziesz przygotowywać przekąski, Twoi znajomi mogą kroić warzywa na dodatkowych blatach. A powszechnie wiadomo przecież, że praca przebiega szybciej w miłym towarzystwie! Właśnie to umożliwia kuchnia z wyspą, łącząc przyjemne z pożytecznym. Biorąc pod uwagę aranżację kuchni z wyspą, należy dokładnie wymierzyć wolną powierzchnię, by zostawić miejsce do komfortowego poruszania się. Jest to szczególnie istotne, gdy w Twoim domu są małe dzieci.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz