Krzyż drewniany rzeźbiony — na jaką okazję będzie dobrym prezentem?

by redakcja serwisu
drewniany krzyz

Krzyż jest nieodłącznym i niezwykle istotnym już od wieków elementem wiary katolickiej. To bardzo ważny symbol, który powinien być traktowany z należytym szacunkiem. Piękne, ręcznie rzeźbione modele mogą być dobrym pomysłem na prezent zarówno dla osób świeckich wierzących, jak i bardziej związanych z kościołem, a więc ministrantów, lektorów, czy wreszcie sióstr zakonnych i księży. Krzyż drewniany rzeźbiony może zdobić również mieszkania. Na jaką okazję będzie dobrym prezentem? Podpowiadamy. 

Krzyż drewniany rzeźbiony — chrzest, komunia, bierzmowanie

Krzyż drewniany rzeźbiony może być wykonany z różnych gatunków drewna i pozostawiony w wersji surowej lub zabezpieczony przy użyciu oleju, lub lakieru. Symbol ten dostępny jest również w różnych wymiarach. Wyrób ten może być zarówno kompaktowych, jak i pokaźnych rozmiarów. Dzięki temu może być wykorzystany zarówno jako dekoracja do domu, jak i miejsc sakralnych. Modele w mniejszych rozmiarach doskonale sprawdzą się jako prezent dla dzieci, które przystąpiły do pierwszej komunii świętej lub przyjęły sakrament bierzmowania. Krzyż może być również doskonałą pamiątką chrztu świętego dla dziecka, której znaczenie pozna ono dopiero za kilka lat.

Krzyż benedyktyński na ścianę jako prezent dla księdza

Krzyż benedyktyński na ścianę to doskonały pomysł na prezent zarówno dla osób świeckich, jak i duchownych. Z pewnością z takiego podarunku ucieszą się praktykujący katolicy, którzy dopiero wprowadzili się do nowego mieszkania. Taki krzyż zawieszony w centralnej części domu będzie im przypominał o ich wierze. Wyrób taki jest również świetnym prezentem dla osób duchownych, a więc księży, zakonników, a także sióstr zakonnych. Może być im podarowany przez rodzinę na przykład z okazji urodzin, ale również przez uczniów z okazji dnia nauczyciela. Z kolei państwo młodzi mogą wybrać krzyż drewniany rzeźbiony jako podziękowanie dla księdza za udzielenie im sakramentu małżeństwa.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz