Nowoczesna balustrada balkonowa – 5 modnych wariantów

by redakcja serwisu
uniwersalizm

Jaką balustradę balkonową dobrać do nowoczesnego domu jednorodzinnego? Jeżeli nie wiesz, na co się zdecydować, zobacz przygotowane przez nas propozycje, wśród których możesz znaleźć idealny rodzaj balustrady dla siebie!

1. Balustrada palisadowa w kolorze antracytowym

To jedna z najczęściej kupowanych balustrad balkonowych, ponieważ ma ona także uniwersalny wygląd i kapitalnie prezentuje się z nowoczesnymi budynkami.

Palisadowa balustrada balkonowa – https://fello.pl/balustrady-balkonowe w kolorze antracytowym wykonana jest z metalowych profili, które umieszczane są poziomo względem siebie. Dzięki temu można uzyskać efektowny wygląd całej konstrukcji, który wpisuje się w nowoczesną architekturę.

Tego typu balustrady powstają ze stali, która jest poddawana ocynkowaniu oraz malowana proszkowo. Oznacza to, że są one skutecznie chronione przed procesem korodowania, który mógłby doprowadzić do ich zniszczenia.

Antracytowy, czyli ciemnoszary kolor jest także uniwersalny i świetnie współgra z wieloma barwami elewacji oraz dachów, stolarki okiennej i drzwiowej.

2. Balustrada inox z chromowanej stali nierdzewnej

Druga ciekawa propozycja to balustrada balkonowa chromowana. Tego typu balustrada wygląda doskonale w połączeniu z minimalistycznymi budynkami w nowoczesnym stylu. Jej srebrzysty blask natychmiast przyciąga uwagę, a odpowiednie wykończenie zapewnia także skuteczną ochronę przed powstawaniem ognisk korozji.

Balustrady chromowane ze stali typu inox mogą być wykonane w wielu wariantach wzorniczych – jako balustrady z pionowymi i poziomym profilami, a także mogą być łączone z innymi materiałami jak szkło.

3. Balustrada szklana

Jest dość drogim zakupem, jednak ma niebanalny wygląd. Balustrada szklana wspaniale nadaje się jako dodatek do nowoczesnej architektury.

Tego typu balustrada balkonowa montowana jest do lica ściany albo też bezpośrednio do balkonu za pomocą specjalnych mocowań. Wykonana ze szkła hartowanego zapewnia skuteczną ochronę przed uszkodzeniami.

4. Balustrada z blachy ażurowej wycinanej laserem

Blaszane balustrady, które wycinane są za pomocą lasera, to także kapitalny pomysł na wykończenie balkonu nowoczesnego domu.

Balustrady te powstają z ocynkowanych i malowanych proszkowo blach, które poddawane są procesowi wycinania laserem. Powstają dzięki temu naprawdę niebanalne, nowoczesne wzory, na przykład jak małe kwadraty, fale czy motywy kwiatowe.

5. Balustrady z imitacji drewna

Drewniane balustrady są bardzo efektowne, jednak wymagają one regularnego impregnowania. Doskonałą alternatywą może być wtedy balustrada balkonowa wykonana z imitacji drewna, która ma realistyczny wygląd.

Takie balustrady wykonuje się najczęściej z aluminiowych profili wykończonych tak, że wyglądają one jak deski. Balustrada ma wtedy naturalny wygląd, ale jednocześnie jest ona także odporna na czynniki pogodowe.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz