Jak wybrać wygodny mały narożnik z funkcją spania?

by redakcja serwisu
gabinet

Nie masz miejsca na pełnowymiarowe łóżko? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupieniu mebla wypoczynkowego z funkcją spania! W małych pomieszczeniach w tej roli świetnie sprawdzi się mały narożnik z opcją rozkładania. O czym warto pamiętać przy jego zakupie?

Narożnik z funkcją spania – także do małych wnętrz

Najczęściej narożniki z funkcją spania kojarzone są ze sporymi, rozłożystymi meblami wypoczynkowymi, które zajmują sporą powierzchnię. Jednak w asortymencie wielu producentów można znaleźć także mniejsze modele jak mały narożnik z funkcją spania, który znakomicie nadaje się tam, gdzie ważne jest uzyskanie dużej powierzchni do snu.

Mniejsze modele ze względu na swoje wymiary mogą świetnie sprawdzić się w salonie w kawalerce, w pokoju dziecka, nastolatka czy też w gabinecie. Mogą one służyć jako główne łóżko lub też jako dodatkowy mebel, który sprawdzi się podczas przyjazdu gości.

Szeroka gama wzorów powoduje, że narożnik może być dopasowany do każdego wnętrza – urządzonego klasycznie oraz nowocześnie.

Jak wybrać mały narożnik z funkcją spania?

Aby wybrać odpowiedni mały narożnik z funkcją spania, warto zwrócić uwagę na kilka różnych kwestii. O czym warto pamiętać, by zapewnił on wygodny sen?

1. Rodzaj wypełnienia

Przede wszystkim narożnik powinien być wyposażony w jakościowe wypełnienie, ponieważ to ono będzie decydowało o jego wygodzie.

Najlepiej poszukiwać model wyposażonych w sprężyny faliste, które zwiększają elastyczność i wytrzymałość podłoża, a także mają pianki wysokoelastyczne lub pianki tapicerskie T o wyższej gęstości – im wyższa liczba, tym pianka ma wyższą gęstość.

2. Styl

Narożniki można zakupić w wielu wariantach pod kątem ich stylu. Najczęściej klienci decydują się na mały narożnik z funkcją spania, który ma prostą konstrukcję, lecz można także wyszukać model o klasycznym wyglądzie.

Najlepiej dobrać narożnik do aranżacji całego pomieszczenia, aby uzyskać spójny efekt w wystroju wnętrza.

3. Tkanina tapicerska

Duże znaczenie przy wyborze ma także rodzaj tkaniny, jaka została zastosowana do obicia narożnika. Gdy ma on służyć do spania, najlepiej zrezygnować ze skór, które są mniej komfortowe od materiałów tekstylnych.

Obecnie bardzo modne są meble wypoczynkowe wykończone welurem w ciemnych kolorach, na przykład granatowym, szmaragdowym. Można także zdecydować się na zakup narożnika w uniwersalnym kolorze szarości.

4. Sposób rozkładania

Na koniec warto także zwrócić uwagę na to, jak mały narożnik z funkcją spania jest rozkładany. Najwygodniejsze w obsłudze są narożniki wyposażone w podnośniki, które unoszą siedzisko i pozwalają na jego wysunięcie do przodu. Dostępne są także tańsze modele z kółkami.

Najlepiej, aby narożnik miał także wewnętrzną skrzynię, która pozwala na przechowanie w nim pościeli.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz