Jak na długi czas usunąć niechciane owłosienie?

by redakcja serwisu
depilacja

Golenie włosków na ciele jest szybkie, lecz najczęściej ich odrost widoczny jest już kolejnego dnia. Czy istnieją sposoby, by usunąć niechciane owłosienie na dłużej? Tak! Sprawdź najczęściej wybierane metody!

Aby pozbyć się niechcianego owłosienia, należy pamiętać o tym, że nie każda metoda jest w stanie dać trwałe rezultaty. Właśnie dlatego wiele osób poszukuje dla siebie takich sposobów, by pozbyć się włosków na dłużej i zapomnieć o ich regularnym usuwaniu. Do dyspozycji jest kilka typów zabiegów, z których można skorzystać w domu lub w gabinecie. Na co warto się zdecydować?

1. Depilacja woskiem lub pastą cukrową

Aby wyrwać włoski w całości, można zastosować wosk albo pastę cukrową. Są to dwa rodzaje preparatów, które nakładane są na skórę, a następnie odrywane za pomocą specjalnych pasków. Podczas odrywania ich dochodzi także do oderwania niechcianych włosków.

Depilację prowadzoną z użyciem wosku lub pasty cukrowej można wykonać w gabinetach kosmetycznych, ale także można zrobić ją w domu.

Skóra po takim zabiegu pozostaje gładka na około 2-3 tygodnie, czyli aż do momentu, w którym włoski zaczną odrastać na nowo.

2. Depilacja depilatorem

Podobny efekt jak w przypadku wosku i pasty cukrowej można uzyskać wtedy, gdy wykorzysta się depilator elektryczny. To małe urządzenie, które wyposażone jest w głowicę z małym pęsetami chwytającymi i wyrywającymi włoski.

Czas odrostu włosków po użyciu depilatora także wynosi około 2-3 tygodni.

3. Depilacja IPL

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się obecnie depilacja IPL, którą można prowadzić za pomocą urządzeń przeznaczonych do użytku domowego.

Depilacja IPL, czyli Intense Pulsed Light polega na wykorzystaniu pulsującego źródła światła. Nie należy jednak mylić jej z depilacją laserową. Depilatory IPL powodują uśpienie włosków w mieszkach włosowych, dlatego też ich wzrost jest zatrzymany.

Aby uzyskać taki efekt, depilacja IPL musi być wykonana kilkukrotnie, a następnie zabieg ten należy powtarzać, by podtrzymać uzyskane rezultaty. Depilacja ta nie zawsze daje także pożądane rezultaty, ponieważ może dochodzić do szybszego odrostu włosków niż deklaruje producent urządzenia.

Minusem jest spora cena depilatora IPL, ponieważ markowe urządzenia mogą kosztować nawet około 2 tysięcy złotych.

4. Depilacja laserowa

Jako najskuteczniejszy sposób, aby pozbyć się niechcianych włosków, traktuje się depilację laserową. Pozwala ona na usunięcie ich na stałe, ponieważ niszczy mieszki włosowe, czyli struktury, które odpowiedzialne są za ich produkcję.

W przypadku zabiegów jak laserowa depilacja Gdynia zapewnia dostęp do wielu sprawdzonych gabinetów zajmujących się świadczeniem usług w tym zakresie.

Depilacja laserowa, aby dać oczekiwane rezultaty, musi być wykonana w serii, co oznacza, że zwykle należy powtarzać ją od 3 do 5 razy. Wynika to z faktu, że włoski rosną w fazach, a depilacja laserowa pozwala jedyne na uzyskanie optymalnych efektów wtedy, gdy włoski są w fazie aktywnego wzrostu.

Minusem depilacji laserowej jest także cena, jednak warto wskazać, że raz wykonana seria zabiegów jest w stanie pozbyć się włosków na wiele lat, a niekiedy nawet na zawsze.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz