Jak dobrać najlepsze płytki ceramiczne do łazienki?

by redakcja serwisu
plytki w lazience

W sklepach z płytkami ceramicznymi można dzisiaj przebierać we wzorach i kolorach. Jak wybrać najlepsze kafelki do łazienki? Poznaj nasze porady, z którymi znalezienie odpowiednich materiałów będzie jeszcze prostsze!

Najlepsze płytki ceramiczne – czyli jakie?

Znalezienie odpowiednich płytek ceramicznych nie jest tak, proste, jak mogłoby się wydawać. Chociaż w sklepach aż roi się od propozycji, to jednak tak duży asortyment może powodować trudności z dobraniem właściwych materiałów.

Aby dobrać najlepsze płytki ceramiczne, pod uwagę trzeba wziąć szereg ważnych czynników, do których zaliczają się między innymi:

  • Projekt łazienki
  • Styl łazienki
  • Wielkość łazienki

Jak te konkretne kwestie wpływają na wybór płytek łazienkowych? Poniżej znajdziesz dokładne porady, dzięki którym wybranie odpowiedniego typu płytek będzie prostsze!

Projekt łazienki

Przy doborze materiałów wykończenia i wyposażenia łazienki warto posiłkować się jej projektem. Obecnie można otrzymać go od dewelopera lub też zamówić albo wykonać samodzielnie.

Projekt łazienki może zakładać wyłożenie płytkami całego wnętrza, ale również może być to tylko jego część, na przykład pas do określonej wysokości czy miejsca, gdzie ściany najbardziej narażone są na zachlapanie.

Gdy płytki mają być układane tylko w wybranych miejscach, można wykorzystać te o efektownych wzorach i zestawić je z prostymi ścianami w bieli. Gdy planowane jest wykonanie lamperii z płytek, może być ona wykończona ozdobnym borderem.

Styl łazienki

Na wybór płytek duży wpływ ma także styl wnętrza. Do wnętrz loftowych często wybierane są płytki imitujące drewno i beton. Te podobne do drewna są też popularne we wnętrzach skandynawskich i boho. Z kolei w aranżacjach nowoczesnych można zobaczyć płytki z geometrycznymi motywami.

Wiele inspiracji dotyczących wykończenia łazienki z użyciem płytek można znaleźć obecnie online, dlatego warto poprzeglądać blogi i serwisy wnętrzarskie oraz strony producentów płytek.

Jeżeli zamierza się kupić kafelki online, w takim przypadku warto wcześniej zamówić wzorniki płytek. Dzięki nim można bardzo łatwo dobrać odpowiednie materiały, ponieważ kupowanie ich tylko na podstawie zdjęć w sieci może okazać się nietrafną decyzją.

Wielkość łazienki

Jeżeli łazienka jest niewielka, wtedy wybór nieodpowiednich płytek może spowodować, że będzie ona wyglądała na jeszcze mniejszą niż w rzeczywistości.

Do małych wnętrz najlepiej wybierać płytki w jaśniejszych odcieniach, które mogą optycznie je powiększyć. Z kolei wtedy, gdy łazienka jest większa, można zdecydować się już na płytki w ciemniejszych odcieniach, które nie spowodują wtedy klaustrofobicznego efektu.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz