Jak działa lakier hybrydowy? Zasady manicure hybrydowego

by redakcja serwisu
lakier do paznokci

Jeśli nosicie się z zamiarem rozpoczęcia przygody z manicure’em hybrydowym, wiedzcie, że podejmujecie dobrą decyzję. Trwałe malowanie paznokci nie jest wcale takie straszne i skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Jest jednak kilka zasad, do których musicie się zastosować, by wasze dłonie wyglądały pięknie, a lakier przetrwał kilka tygodni.

Nieunikniona będzie pewna inwestycja, bo taki manicure wymaga zakupu kilku profesjonalnych produktów. Lakier hybrydowy, lampa LED do utwardzania, odtłuszczacz, polerka, pilnik i nożyczki do skórek to minimum, które powinniście posiadać.

Kolory lakierów hybrydowych – na co postawić?

Paleta barw wśród lakierów właściwie jest nieskończona. Bezpiecznie jest rozpocząć od odcieni cielistych. Wtedy nawet niewielkie niedociągnięcia nie będą tak bardzo widoczne. Jasnoróżowy, beżowy czy delikatnie złoty lakier hybrydowy sprawdzą się doskonale, te kolory będą również pasować do każdej stylizacji i okazji. Podobnie jest z klasyczną czerwienią, która jest kwintesencją elegancji. Bardziej odważne z was mogą spróbować modnych turkusów lub odcieni neonowych – takie paznokcie z pewnością przyciągną niejedno spojrzenie.

Jak działa lakier hybrydowy? Zasady manicure hybrydowego

Matowe paznokcie w kolorze modnego fioletu

Jak zrobić matowe paznokcie?

Jednym z najmodniejszych jesiennych trendów są matowe paznokcie. Ten oryginalny sposób wcale nie jest zarezerwowany wyłącznie dla profesjonalnych kosmetyczek. Wystarczy zmienić klasyczny top na matowy. Szczególnie dobrze w tej wersji wyglądają ciemne kolory lakierów hybrydowych od CosmeticsZone – czerń czy butelkowa zieleń będą idealne. Nie rezygnujcie jednak z eksperymentów, bo matowym topem możecie pokryć każdy odcień. Oryginalny efekt zapewni połączenie matu oraz błysku w jednej stylizacji. Taka niewielka zmiana daje naprawdę wielki efekt.

Innym sposobem na uzyskanie matowych paznokci jest starcie wierzchniej warstwy klasycznej hybrydy. Po pomalowaniu i utwardzeniu błyszczącego topu sięgnijcie po polerkę i delikatnie zmatujcie wierzch lakieru. Pamiętajcie, by ruchy były delikatne i kontrolowane, w przeciwnym razie zetrzecie całą warstwę topu, a przez to hybryda nie będzie się trzymać. 

Bardziej zaawansowane manicurzystki mogą wykorzystać jeszcze inną metodę na matowe paznokcie. W tym celu należy użyć pudru akrylowego, którym posypujemy top, ale przed utwardzeniem go światłem LED. Gotową warstwę z pudrem utwardzamy jak zwykle i możemy cieszyć się oryginalnym efektem na swoich paznokciach.

Żel hybrydowy – co to jest?

Żele hybrydowe to produkty służące przede wszystkim do przedłużania naturalnej płytki. To rozwiązanie wymaga nieco wprawy, jednak nie jest niewykonalne nawet dla początkujących. Żelowe paznokcie możemy pokryć klasyczną hybrydą, możemy też wybrać produkt w kolorze naturalnej płytki, zabezpieczając go jedynie topem. Tak przygotowany manicure wygląda bardzo elegancko i sprawdzi się doskonale, jeśli nie macie czasu na trzyetapowe malowanie paznokci.

Jeśli wasza płytka jest osłabiona i łamliwa, a lakier hybrydowy do paznokci zupełnie się jej nie trzyma, wykorzystajcie żel jako bazę manicure’u. Ten produkt bardzo dobrze ją utwardzi, pozwoli też na jej regenerację, izolując od warstw hybrydy. Dodatkową zaletą baz żelowych jest ich konsystencja oraz to, że równo poziomują się na powierzchni paznokcia. Dzięki temu możemy uniknąć nieestetycznych krzywizn, nad którymi nie zawsze łatwo zapanować osobom rozpoczynającym swoją przygodę z hybrydami.

Podsumowanie

Długie jesienne wieczory to dobry moment, by poświęcić czas swoim paznokciom. Warto teraz nie tylko szczególnie zadbać o ich formę, ale także popracować nad umiejętnościami nakładania hybrydy. Inwestycja czasu i pieniędzy szybko się zwróci, a wy będziecie mogły cieszyć się pięknymi dłońmi zawsze, kiedy będziecie miały na to ochotę i nastrój. 

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz