Blachodachówki – gdzie znajdują zastosowanie?

by redakcja serwisu

Blachodachówka ma wiele zalet, takich jak np. duża wytrzymałość. Jest tańszą alternatywą tradycyjnej dachówki, dzięki czemu coraz więcej osób decyduje się na takie pokrycie dachu. Gdzie szczególnie znajdzie swoje zastosowanie?

Blachodachówka – sposób na oszczędne pokrycie dachu

Wiele miejscowości w Polsce oferuje tańszą alternatywę pokrycia dachu, a blachodachówki w Wołominie cieszą się szczególną popularnością wśród mieszkańców Mazowsza. Tradycyjna dachówka jest dobrym, jednak stosunkowo drogim rozwiązaniem. Na blachodachówkę decydują się często inwestorzy, którym zależy na tańszej budowie, jednak przy zachowaniu dobrej jakości materiałów.

Blachodachówkę tworzy się ze stalowej blachy. By zabezpieczyć ją przed korozją, stosuje się powłokę cynkową. Ważne są także pozostałe powłoki z tworzywa sztucznego, które chronią materiał przed promieniowaniem UV, a także wszelkimi czynnikami atmosferycznymi. Przy wyborze pokrycia dachowego w Wołominie lub jakimkolwiek innym miejscu warto szczególnie zwracać uwagę na jakość wykonania.

Ten rodzaj pokrycia dachu jest również łatwy w montażu oraz transporcie. Charakteryzuje się także lekkością, a to wszystko wpływa na skrócenie czasu zamontowania. Dodatkową zaletą blachodachówki jest jej estetyka – wyglądem przypomina tę tradycyjną.

Gdzie sprawdzi się blachodachówka?

Blachodachówkę można stosować w domkach jednorodzinnych, szczególnie w tych z nieużytkowym strychem. Jednak jej wytrzymałość sprawia, że sprawdzi się w wielu warunkach. Co ważne, nie trzeba decydować się na konkretny styl. Taki rodzaj pokrycia dachu dostosowuje się do konkretnej estetyki. W nowoczesnych domach poleca się płaską blachodachówkę z modułową powłoką, a w tych tradycyjnych – falistą.

Takie rozwiązanie sprawdzi się również w mniejszych budowlach, takich jak domki działkowe, garaż wolnostojący czy większy warsztat. Słabsza konstrukcja tego typu budynków może zwyczajnie nie udźwignąć dachówki ceramicznej.

Blachodachówka to ciekawy sposób na zaoszczędzenie przed budowie domu. Jest trwała i odporna na korozję, a także dopasowana do stylu danego budynku.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz