Wywóz ścieków – o czym warto pamiętać?

by redakcja serwisu
wywoz sciekow

Wywóz nieczystości płynnych to prawny obowiązek każdego posiadacza szamba, który nie jest podłączony do systemu kanalizacyjnego. Dotyczy najczęściej domów jednorodzinnych i bloków zlokalizowanych z dala od centrów miast. O czym należy pamiętać zamawiając taką usługę? Podpowiadamy.

Wywóz ścieków. O czym pamiętać?

Zanim zamówimy usługę jaką jest wywóz szamba w Gdańsku należy upewnić się, że posiadamy bezproblemowy dostęp do zbiornika. Powinien być do niego przygotowany swobodny dojazd dla dużego samochodu ciężarowego. Należy także upewnić się, że teren jest wystarczająco stabilny. Należy więc zwrócić uwagę na to czy nie jest grząski, na przykład w trakcie intensywnych opadów deszczu lub śniegu. W takiej sytuacji należy ostrzec kierowcę lub poinformować usługodawcę o takiej sytuacji.

Jeśli z jakiegoś powodu nie jest możliwy bezpośredni wjazd na posesję to istnieje alternatywna metoda odpompowywania nieczystości płynnych. Gdy szambo nie znajduje się w dużej odległości od bramy to kierowca może użyć dodatkowego przewodu oraz specjalnej złączki. Jeśli preferujemy taką metodę to warto określić odległość, w ten sposób kierowca może wcześniej zaopatrzyć się w niezbędne wyposażenie potrzebne mu do pracy.

Należy także nie zapomnieć o tym, że jeśli planowany odbiór ścieków wypada w trakcie naszej nieobecności to należy zadbać o to, aby kierowca mógł bez problemu dotrzeć do miejsca w którym znajduje się szambo. W tym celu należy zostawić otwartą bramę i upewnić się, że żadne obiekty nie blokują swobodnego manewrowania pojazdem.

Wywóz szamba. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jeśli mamy problem z określeniem terminów wywozu nieczystości to warto rozważyć zakup specjalnego czujnika montowanego w pojemniku ściekowym. Tuż przed zapełnieniem się zbiornika właściciel zostanie o tym fakcie poinformowany. Tym samym możliwe jest oszczędne zaplanowanie poszczególnych opróżnień. Dzięki temu łatwiej zaplanujemy konkretny terminarz odbioru ścieków i zaoszczędzimy przy podpisywaniu długoterminowej umowy z usługodawcą.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz