W czym może pomóc dobry psychiatra?

by redakcja serwisu
psychiatra

Psychiatrzy są specjalistami, którzy mogą pomóc przy wielu problemach. W ostatnim czasie coraz więcej osób ma mniejsze lub większe problemy ze zdrowiem psychicznym, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się nieco więcej o pracy psychiatry.

Kiedy warto zapisać się na pierwszą wizytę?

Decyzja o pierwszej wizycie u psychiatry dla wielu osób nie jest łatwa do podjęcia. Z fachowej pomocy specjalisty warto skorzystać, gdy zauważymy nagłe zmiany nastroju albo zmiany w relacji z najbliższymi osobami. Jeżeli na co dzień towarzyszy nam przygnębienie, smutek, lęk, niepokój i bezradność to mamy wyraźny sygnał, że należy jak najszybciej rozejrzeć się za pomocą. Dobry psychiatra Poznań jest niezbędny także przy problemach z nałogami. Mowa tutaj nie tylko o narkotykach i alkoholu, ale również o hazardzie, uzależnieniu od zakupów czy Internetu.

Jakimi chorobami zajmują się psychiatrzy?

Psychiatrzy podczas swojej pracy stykają się z wieloma różnymi chorobami. Sposób leczenie dobierany jest indywidualnie do poszczególnych pacjentów. Najczęstszymi chorobami jest depresja, nerwica, uzależnienia, schizofrenia i różnego typu zaburzenia psychiczne. Bardzo wielu psychiatrów specjalizuje się w pracy z pacjentami, którzy mają zespół stresu pourazowego albo myśli samobójcze.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Pierwsza wizyta u psychiatry jak wspomniano powyżej dla większości osób jest dużym stresem. Podczas pierwszej wizyty psychiatra przeprowadza wywiad z pacjentami. W zależności od problemu rozmowa może dotyczyć różnych tematów. Lekarz skupia się nie tylko na poznaniu stanu psychicznego swoich pacjentów, ale również na poznaniu stanu zdrowia fizycznego. Psychiatrzy podczas rozmowy wstępnej skupiają się również na ewentualnych zaburzeniach neurologicznych. Atmosfera rozmowy przebiega w bardzo spokojnym tempie, dzięki czemu pacjenci mogą czuć się bezpiecznie. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu psychiatra może zlecić stosowne testy psychologiczne, konsultacje neurologiczną albo badania w laboratorium.

Jak przebiega leczenie psychiatryczne?

Psychiatra Poznań na podstawie przeprowadzonego wywiadu i badań może przepisać odpowiednie leki. Dobry specjalista powinien dokładnie wytłumaczyć choremu w jakich dawkach należy przyjmować leki i jakie może być ich działanie. Przy leczeniu farmakologicznym niezbędne są także systematyczne wizyty kontrolne, dzięki którym będzie można sprawdzić skuteczność działania leków. Jeżeli leczenie farmakologiczne nie przynosi satysfakcjonujących efektów, to niezbędne jest leczenie w szpitalu psychiatrycznym.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz