Niedrogie felgi aluminiowe – gdzie je kupić?

by redakcja serwisu
element pojazdu

Felgi aluminiowe mogą być sporym kosztem, dlatego wielu kierowców szuka dzisiaj sposobów na to, aby kupić je w niższych cenach. Gdzie można je dostać? Na co zwrócić wtedy szczególną uwagę? Sprawdź porady!

Dlaczego warto kupić aluminiowe felgi?

Felgi są jednym z ważnych elementów każdego pojazdu i odpowiadają one za połączenie koła z jego konstrukcją. Do produkcji felg stosowane są dwa typy materiałów, czyli stal oraz aluminium.

Stalowe felgi są tańsze od aluminiowych. Są także wytrzymałe i mogą służyć na lata. Z drugiej strony nie są jednak tak efektowne jak alufelgi, które przyciągają uwagę swoim sportowym wyglądem.

Felgi aluminiowe nie tylko cechują się wyjątkową estetyką, ale mają także kilka innych zalet, między innymi są odporne na wiele czynników zewnętrznych, w tym na korodowanie, a także nadają się do używania przez wszystkie sezony. Wspierają też działanie układu hamulcowego, ponieważ dobrze wspierają jego wentylację.

Ile kosztują felgi aluminiowe?

Za komplet nowych felg aluminiowych trzeba zapłacić więcej niż za felgi stalowe. Przykładowo felgi aluminiowe 18 – https://felgislask.pl/produkty-felgi-aluminiowe-18-cali mogą kosztować od około 2 tysięcy złotych za 4 sztuki do nawet 8 tysięcy złotych za komplet.

Nie każdy właściciela samochodu może pozwolić sobie na tak duży wydatek, stąd też częste poszukiwanie oszczędności na zakupie alufelg. Jak można zapłacić za nie niższą cenę?

Tanie felgi aluminiowe – gdzie kupić?

Najlepiej rozpocząć poszukiwania felg aluminiowych w internecie. To tam można jak na dłoni sprawdzić ceny i wybrać ofertę w swoim zasięgu finansowym.

Ceny felg aluminiowych w sklepach internetowych są zwykle od kilku do nawet kilkunastu procent niższe w porównaniu do sklepów stacjonarnych, na przykład salonów marek, nawet jeżeli chodzi o te same modele felg samochodowych.

Warto także porównać ceny na wybrane felg w jak największej liczbie sklepów, aby naleźć taki, który będzie mógł zaoferować ceny na najniższym poziomie.

Czy warto kupować używane felgi aluminiowe?

Alufelgi z drugiej ręki to oferta, na którą decyduje się obecnie wielu kierowców. Czy jednak rzeczywiście zasługują one na uwagę?

Zasadniczo używane felgi aluminiowe są znacznie tańsze niż nowe, jednak warto pamiętać o tym, że kupujący może wtedy narazić się na niebezpieczeństwo. Dlaczego?

Problem dotyczy przede wszystkim kupna felg o niesprawdzonym stanie technicznym. Gdy są one uszkodzone i zostały naprawione, wtedy nie odzyskują już swojej pierwotnej wytrzymałości, dlatego są w wyższym stopniu podatne na zniszczenie. Dodatkowo mogą zmniejszyć wtedy bezpieczeństwo jazdy.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz