Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2020

by redakcja
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2020

Właśnie rozpoczął się coroczny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który na skalę globalną zachęca zwłaszcza młodych ludzi do szeroko pojętej przedsiębiorczości organizując przy tej okazji mnóstwo wydarzeń, webinarów, konkursów i konferencji.

Hasło tegorocznej edycji brzmi ,,Nowa normalność”, a więc zostaną poruszone z pewnością tematy związane z wpływem pandemii na prowadzenie biznesu czy coraz częstsze przenoszenie się go do sfery online, a także nowych technologii, które z czasem zaczynają wywierać wpływ na coraz większą grupę osób. Ten międzynarodowy projekt od lat przyciąga całą rzeszę młodych ludzi, pragnących czerpać wiedzę od doświadczonych przedsiębiorców, co jest możliwe dzięki zaangażowaniu wielu instytucji, urzędów pracy czy uczelni wyższych.

Obecna sytuacja wymusiła zmianę formy wydarzenia niemal całkowicie na zdalną, choć niektóre z nich odbywają się w małych zespołach. Ważnym aspektem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest nie tylko stworzenie okazji wszystkim chętnym bezpłatnego zdobycia wcześniej wspomnianej wiedzy, ale jednocześnie nawiązania kontaktów biznesowych czy poznanie poszczególnych branż biznesu, a także perspektyw na przyszłość, ewentualnych szans i nadchodzących zagrożeń.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz