Startuje Rajd Dakar 2020 – tym razem w Arabii Saudyjskiej!

by redakcja

Przed nami kolejna, już 42. edycja najtrudniejszego i najbardziej emocjonującego rajdu na świecie – Rajd Dakar 2020. Tym razem zgłoszono do niego 351 załóg. Niespodzianką jest zmiana lokalizacji imprezy. Po 11 latach przenosi się z Ameryki Południowej na pełne piachu, szutru i kamieni azjatyckie trasy.

Rajd Dakar 2020 – przeprowadzka na Półwysep Arabski

Rajd Dakar 2020 to przede wszystkim wyprowadzka z Ameryki Południowej na tereny Arabii Saudyjskiej. Nie bez powodu organizatorzy ogłosili go więc rozpoczęciem trzeciego rozdziału w historii tego piekielnie trudnego, najważniejszego światowego rajdu. Przed zawodnikami do pokonania jest blisko 8 tysięcy kilometrów, a dokładnie 7865 w tym ponad 5000 z pomiarem czasu. Złoży się na nią 12 etapów wiodących przez kamienie, pasek i szuter. W tym roku wyzwanie przeprawy przez przyjęło 351 załóg. Przed nimi pięć odcinków specjalnych o długości ponad 450 km.

Szukasz relacji, zdjęć lub filmów z Rajdu Dakar 2020? Odwiedź: https://dakar.pl/dakar/news/

Rajd Dakar 2020 – trasy

Rywalizacja rozpocznie się 5 stycznia 2020 w miejscowości Dżudda. Plan wygląda następująco: sześć dni ścigania i dzień przerwy, kolejne sześć dni wyścigu i meta. Już od pierwszego etapu zawodnicy nie mogą liczyć na żadną taryfę ulgową. Przed nimi 318 km odcinka specjalnego, a do przejechania łącznie będzie 752 km. Kolejne dni, to kolejne wyzwania, poprzeczka będzie podnoszona dość wysoko. Do jednych z najtrudniejszych etapów zaliczany jest Supermataroński z bazą Neom, gdzie zawodnicy nie będą mogli liczyć na wsparcie serwisu. W szóstym etapie Ha’il do Rijadu do przejechania będzie 830 km. Dzień przerwy i przed nimi trasa trasę do Wadi ad-Dawasir (741 km) z 546 km pomiarem czasu. Zbierać siły trzeba będzie na etap 9, gdzie trasa wiedzie do Haradh i liczy 891 km, żeby potem nazajutrz przejechać kolejne 608 km z 534 odcinkiem na czas.

Odwiedź stronę Roberta Szustkowskiego, założyciela R-Six Team: https://robert.szustkowski.pl/

Rajd Dakar 2020 – Polacy z szansą na podium

Dobra wiadomość: reprezentantów Polski zobaczymy we wszystkich kategoriach! Duże emocje budzi powrót Rafała Sonika do rajdu (kategoria quady). Do tej pory to jedyny z naszych zawodników, który triumfował w Rajdzie Dakar (2015 r.). Na quadach pojadą także Kamil Wiśniewski, Arkadiusz Lindner i Paweł Otwinowski.

Największe nadzieje na wygraną pokładane są w jadącym w kategorii samochody Jakubie Przygońskim.

Wielki powrót szykuje się też w kategorii ciężarówkek za kierownicą których zobaczymy Roberta Szustowskiego oraz Jarosława Kazberuka. W tej samej klasie pilotem Francuza Patrice Garrouste będzie Darek Rodewald. W kategorii UTV zobaczymy dwie załogi: Aron Domżała/Maciej Marton oraz Maciej Domżała/Rafał Marton. Na motocyklach: Adama Tomiczka i Macieja Giemzę oraz Krzysztofa Jarmuża.

Rajd Dakar 2020 zakończy się 17 stycznia w miejscowości Al-Qiddiya.

Zobacz także: http://rytmdnia.pl/adam-malysz-od-sukcesow-na-skoczni-do-wystepow-w-rajdzie-dakar/

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz