Play Kraków – innowacyjna platforma VOD

by redakcja serwisu
platforma vod

To platforma, na której jest dostęp do miejskiej kultury, a mianowicie do koncertów, spektakli teatralnych, recitali czy spotkań literackich. Wystarczy zalogować się na stronę playkrakow.com i cieszyć się kulturą wyższą. Są to materiały, które przesyłane są przez różne krakowskie instytucje artystyczne, a wśród nich występować mogą także wydarzenia relacjonowane na żywo. Miłośnicy spektakli wystawianych przez Teatr Groteska, recitali z Akademii Muzycznej czy musicali Teatru Variete z pewnością będą ukontentowani tą platformą.

Początek działalności platformy

Z tego innowacyjnego przedsięwzięcia można korzystać już od początku września. Play Kraków zostało zrealizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe na polecenie wydanie od władzy miasta. Ta nowoczesna platforma została stworzona na podstawie rozwiązania marki Insys Video Technologies, a konkretnie na Insys VOD. Dzięki temu możliwy jest udział w wielu wydarzeniach, które są dostępne na pośrednictwem strony playkrakow.com. Wystarczy jedynie wykupić dostęp do wybranej formy kultury. Jest to doskonały sposób na udział w wielu eventach, gdyż jak wiadomo w dzisiejszych czasach wywołanych pandemią koronawirusa nie jest to zawsze możliwe na żywo. Insys VOD jest przystosowany do potrzeb konsumentów, dzięki czemu przeniesienie wydarzeń do świata wirtualnego nie jest żadną trudnością. Została ona dopasowana również do wymagań i upodobań Miasta Krakowa.

platforma vod

Jak korzystać z Play Kraków?

To, co jest niezwykle istotne to, że Play Kraków jest obsługiwany nie tylko przez urządzenia stacjonarne, ale i mobilne, oparte zarówno na systemach Android czy iOS. W przeglądarce należy jedynie umieścić adres: playkrakow.com i cieszyć się dostępem do ulubionych wydarzeń za pomocą różnych urządzeń. Korzystanie z platformy jest dziecinnie proste. Po pierwsze, trzeba założyć konto, następnie się do niego zalogować i dodać do własnej listy pozycję, na której nam najbardziej zależy. Nie ma tu znaczenia miejsce na świecie, z którego korzystamy z platformy. Warunkiem jedynym jest dostęp do sieci internetowej. To platforma dedykowana osobom, które łakną kontaktu z tego typu kulturą.

Jakie materiały będą dostępne na platformie?

Jest to idealne miejsce, ponieważ na jednej stronie ma się dostęp do różnego rodzaju festiwali, koncertów, spotkań, spektakli czy transmisji live. To strona, która przekazuje wartościowe treści oraz promuje miasto od strony kulturalnej i rozrywkowej. Nie wszystkie materiały będą płatne, wiele z nich, posiadających walor edukacyjny będą dostępne powszechnie dla wszystkich. Wszystkie materiały są i będą publikowane przez krakowskie miejskie instytucje, które zostały zaproszone przez władze miasta, a dokładnie prezydenta Krakowa, pana Jacka Majchrowskiego do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Treści publikowane na stronie będą dedykowane do różnych grup wiekowych. Wszystkie są dostępne pod adresem playkrakow.com bądź za pośrednictwem aplikacji na urządzenia, działające na systemach Android oraz iOS. Aplikacje mogą się pojawić na sklepie Play z lekkim opóźnieniem, co wynika z faktu, iż nadal są podejmowane prace nad nimi.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz