Piękne ławki ogrodowe w stylu nowoczesnym i tradycyjnym. Co wybrać i gdzie je kupić?

by redakcja serwisu

Ławka ogrodowa jest meblem uniwersalnym, który wspaniale nadaje się na rodzinne spotkania, do wypoczynku czy też podczas porządków w ogrodzie. Jak wybrać idealną ławkę do swojego ogrodu? Zobacz przykłady nowoczesnych i tradycyjnych ławek, które można kupić w polskich sklepach!

Metalowe ławki ogrodowe w nowoczesnym stylu

Meble ogrodowe wykonane z metalu są obecnie bardzo popularne. Te w nowoczesnym stylu, które wyróżniają się prostą formą, często kupowane są do nowoczesnych ogrodów, na tarasy i balkony.

Nowoczesne ławki ogrodowe wykonane są najczęściej ze stali malowanej proszkowo albo z aluminium i dostępne są w różnych kolorach do wyboru. Bardzo popularne są te w kolorach antracytowym, czarnym oraz srebrnym.

Ławki ogrodowe w stylu retro

Osobom, które zdecydowały się na ogród w stylu rustykalnym albo klasycznym, na pewno przypadną do gustu piękne ławki ogrodowe retro.

Ławki ogrodowe w stylu retro to ławki wykonane z metalu, które wyróżniają się swoją misterną budową. Prezentują efektowne oparcia z ornamentami i florystycznymi detalami, mają podwijane podłokietniki i dekoracyjnie wyginane nóżki.

Takie ławki będą przepięknie prezentowały się w ogrodach romantycznych, francuskich, gdzie można zestawić je również z podobnymi stolikami. Zachwycająco wyglądają w towarzystwie klombów kwiatów.

Drewniane ławki do ogrodu

Ławki drewniane można kupić w dwóch wariantach – mogą być one w całości wykonane z drewna lub też mogą być uzupełnione o metalowe ramy. Można kupić je zarówno w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym.

Nowoczesne ławki ogrodowe drewniane wyróżniają się prostą budową, dlatego dobrze wpisują się w minimalistyczne aranżacje. Z kolei ławki tradycyjne najczęściej mają zdobione nogi z kutego metalu lub dekoracyjne elementy na oparciu.

Wybierając ławki ogrodowe z drewna, należy pamiętać o tym, że z czasem będą one wymagały impregnacji i malowania, aby mogły posłużyć na lata.

Ławki ogrodowe z tworzywa sztucznego

Do dyspozycji są również ławki z tworzywa, które są tanie i nie wymagają specjalnej konserwacji. Warto także zwrócić uwagę na ławki wykonane z technorattanu oraz ławki z plecione z tworzywa.

Do wyboru są również modele z praktycznymi pojemnikami przeznaczonymi do przechowywania poduszek ogrodowych.

Gdzie kupić piękne ławki ogrodowe?

Sprzedażą ławek ogrodowych zajmuje się obecnie wiele firm – producentów i sklepów. Warto zapoznać się z różnymi propozycjami przed zdecydowaniem się na zakup odpowiedniego modelu dla siebie.

Atutem jest również możliwość zakupienia ławek ogrodowych przez internet. Wtedy mebel jest przekazywany w formie złożonej albo przeznaczonej do złożenia bezpośrednio pod adres kupującego.

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz