Łóżka kontynentalne – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

by redakcja serwisu

Łóżka kontynentalne przez swoją budowę zyskały na popularności w ostatnich sezonach. Duża skrzynia, która w nich występuje, sprawia, że można doskonale się odprężyć. W jakich wnętrzach mogą sprawdzić się najlepiej? Fachowcy informują.

Łóżka kontynentalne – co warto o nich wiedzieć?

Łóżka kontynentalne są meblami, które z pewnością charakteryzują się unikalnymi cechami. Pierwszym elementem będzie zdecydowanie ich wysokość. Bez problemu z pozycji stojącej można przejść w leżącą i stojącą. Zazwyczaj taka wysokość waha się w granicach 60 – 70 cm.

Łóżka tapicerowane, utrzymane w kontynentalnym stylu, to także unikalna budowa pod względem materaca. Jest on wyposażony w twarde sprężyny, które świetnie rozprowadzają siłę. W ten sposób układając się w najlepszej pozycji, można przy okazji odciążyć mięśnie i stawy.

Zarówno narożnik rozkładany jak i łóżko kontynentalne, doskonale sprawdzają się dla osób najbardziej wymagających. Mowa tutaj głównie o osobach starszych, które cierpią z powodu bólów reumatycznych. Odpowiednia wysokość ułatwia także schodzenie z łóżka.

Łóżka kontynentalne – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Takie łóżka są stosunkowo uniwersalnymi meblami, które można zastosować większości wnętrz. Skrzynia tego mebla sprawia, że można schować do niej nie tylko poduszki i pościel, ale również wiele innych przedmiotów z pokoju. Dzięki temu zyskuje się przejrzystość wnętrza.

Taki zabieg doskonale sprawdzi się w nowoczesnym stylu. To właśnie on stawia na minimalizm, jeśli chodzi o dodatki. Można dzięki temu ukryć zbędne elementy, które wymagają odpowiedniej przestrzeni organizacyjnej. Ogranicza się również ilość regałów.

Warto stawiać również na tkaniny tapicerskie, jeśli chodzi o łóżka kontynentalne. W ten sposób można będzie za pomocą tapicerowania udekorować całą przestrzeń stylu nowoczesnego. Warto wziąć to pod uwagę.

Łóżka tapicerskie głównie sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych. To właśnie tam świetnie podkreślają minimalizm.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz