Kurier do Anglii – dzięki tym trickom nadasz paczkę nieco taniej

by redakcja serwisu
przesylki kurierskie

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej na krótką chwilę przesyłki kurierskie do Anglii zostały zawieszone. Obecnie znów można je wysyłać, jednak na nieco innych zasadach. Obowiązkowa odprawa celna niesie za sobą dodatkowe koszty, co zwiększa też opłatę za usługę. Możesz ją jednak zmniejszyć, stosując kilka tricków. Dowiedz się, co wpływa na koszt paczki i jak go obniżyć.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Anglii?

Korzystanie z usług firm kurierskich nie jest tanie. Nawet jednorazowa wysyłka paczki do Anglii może poważnie obciążyć domowy budżet. Tym bardziej ma to znaczenie wtedy, gdy z usług kuriera korzystasz częściej. Może się przecież zdarzyć, że pomagasz bliskiej osobie, która czasowo zatrudnia się w Wielkiej Brytanii i chce zaoszczędzić na drogim utrzymaniu. Kurier do Anglii to dobry sposób na dostarczenie potrzebnych rzeczy pod warunkiem, że zapłacisz za tę usługę rozsądną cenę.

Nadając przesyłki kurierskie do Anglii, możesz skorzystać z odpowiedniego kalkulatora. Pozwala on wyliczyć cenę usługi, a jednocześnie wskaże Ci czynniki, które o niej decydują. Jednym z nich jest sama firma kurierska. Przeglądając oferty różnych przewoźników, możesz się przekonać, że stosują one różne zasady świadczenia usług i wprowadzają określone ograniczenia. Jeśli weźmiesz je pod uwagę, możesz obniżyć koszt wysłania paczki.

Od czego zależy koszt paczki do Anglii?

Cennik ustalany przez konkretną firmę kurierską z pewnością jest podstawowym wyznacznikiem kosztów, jakie poniesiesz. Dlatego, nadając przesyłki kurierskie, możesz skorzystać z oferty kuriera do Anglii od Euro-Paka. Na platformie znajdziesz propozycje wielu przewoźników. Porównując je, dowiesz się, który kurier do Wielkiej Brytanii jest najtańszy oraz potwierdzisz, że oferowane przez niego warunki spełniają Twoje oczekiwania.

Na koszt wysyłki paczki do Anglii wpływają czynniki takie jak:

 • wymiary paczki,

 • waga paczki,

 • zawartość i koszt jej ubezpieczenia,

 • specjalne warunki przewozu,

 • czas dostawy.

Warto też dodać, że jednym z czynników cenotwórczych jest sama opłata celna. W dużym stopniu jest ona uzależniona od tego, co umieścisz w paczce.

Kurier do Anglii – jak obniżyć koszt wysłania przesyłki?

Wiele osób uważa, że jeśli firma ustala cennik, to nic już nie można zrobić i trzeba przygotować się na konkretny koszt. W rzeczywistości w tym zakresie masz spore pole manewru. Znając czynniki, jakie wpływają na koszt usługi, możesz zmodyfikować swoją paczkę. Jak sprawić, aby kurier do Anglii kosztował mniej? Zastosuj kilka tricków.

 • Zadbaj o to, aby paczka miała jak najmniejszą masę. Możesz to osiągnąć, rezygnując z ciężkich opakowań, metalowych czy drewnianych puszek, przekładając ich zawartość do lekkich plastikowych pudełek czy woreczków.

 • Jeśli Twoja paczka ma nietypowe wymiary, poszukaj firmy kurierskiej, która dopuszcza takie gabaryty. Nie poniesiesz wówczas dodatkowych opłat za niestandardową paczkę. Ta zasada dotyczy również masy. Przewoźnicy oferujący usługi za pośrednictwem firmy Euro-Paka obsługują przesyłki o wadze do 30 kg, ale też znacznie cięższe.

 • Nie umieszczaj w paczce drogich przedmiotów, które wymagają dodatkowego ubezpieczenia na czas podróży.

 • Nie wysyłaj przedmiotów objętych wysokim cłem.

 • Zrezygnuj z wysyłki towarów, które wymagają specjalnych warunków w transporcie. Za taką usługę kurier do Anglii policzy więcej.

 • Pomyśl o wysłaniu paczki do Anglii wcześniej, a nie w ostatnim terminie. Dzięki temu nie będziesz korzystać z usługi ekspresowej, która kosztuje więcej.

Jeśli zadajesz sobie pytanie, ile kosztuje wysłanie paczki do Anglii, z pewnością zależy Ci na tym, aby zapłacić jak najmniej. Dlatego koniecznie weź pod uwagę ryzyko uszkodzenia zawartości w transporcie i jej bezpowrotnej straty. Niekiedy wystarczy wypełnienie kartonu papierem czy folią bąbelkową, aby uniknąć takich strat.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz