Barber – zawód przyszłości?

by redakcja

Od kiedy na świecie zapanowała moda na brodaczy, barberstwo zaczęło się dynamicznie rozwijać. Również w Polsce zaczęły pojawiać się salony, które oferowały nieco inny zakres usług niż tradycyjne salony fryzjerskie. Dlaczego zatem warto zainwestować w swoją przyszłość i udać się na profesjonalną naukę do szkoły barberskiej?

Fryzjer vs. barber

Obie specjalizacje reprezentują nie tylko inny styl cięcia, ale również oferują inny zakres usług. Zaletą barbera jest z pewnością doskonałe wyszkolenie w dziedzinie męskich fryzur i strzyżenia brody.

Fryzjer kształci się na wielu płaszczyznach. Potrafi zadbać zarówno o fryzury męskie, jak również damskie. Głównym wyznacznikiem pracy są zmieniające się trendy w modzie. Barber to już wyższa szkoła cięcia męskiego, zdecydowanie lepszy sprzęt do strzyżenia, większa wiedza w zakresie męskich fryzur. Dodatkowo barber zadba również o brodę, czego nie można oczekiwać w tradycyjnym salonie fryzjerskim. To również kosmetyki przeznaczone tylko dla prawdziwego mężczyzny. Jest jeszcze jedna znacząca różnica. Z racji iż salon barberski przeznaczony jest tyko i wyłącznie dla mężczyzn, klimat jest dostosowany do klienteli. Panują tu męskie zasady, a miejsce dodatkowo pozwala zrelaksować się w męskim towarzystwie.

Szkoła barberska – pomysł na własny biznes

W dużych miastach nowe salony barberskie cieszą się rosnącą popularnością. Dlatego warto wykorzystać potencjał i zainteresowanie branżą i zainwestować we własną przyszłość. Dlatego https://szkolabarberska.pl oferuje kursy dostosowane do poziomu wiedzy i umiejętności, które doskonale przygotują kandydata na profesjonalnego barbera. Oto oferta:

  • Kurs barberski dla początkujących – to nie tylko sucha teoria, ale przede wszystkim praktyka. Kurs przygotowuje kandydata do pracy w zawodzie, a kandydat nie musi martwić się o niezbędny sprzęt. Na czas kursu otrzymuje profesjonalne narzędzia niezbędne do pracy.
  • Kurs dla początkujących barberów, fryzjerów damsko-męskich, osób powracających do zawodu – to doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają już wiedzę w zakresie fryzjerstwa, jednak chcą dopracować swój warsztat i skupić się na specjalizacji barberskiej.
  • Kurs dla biznesów – to profesjonalne szkolenie dla osób, które już prowadzą działalność i dodatkowo zatrudniają ludzi. Kurs przygotowuje nie tylko do pracy przy męskim cięciu, ale również doskonali umiejętność pielęgnacji męskiej brody. W ofercie również szkolenia pracowników od zera.

Brak funduszy? Skorzystaj z dofinansowania

Szkoła oferuje również dogodne finansowanie. To nie tylko możliwość rozłożenia płatności na raty, ale również dofinansowanie dla bezrobotnych, dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, pożyczka z unijnego projektu OPEN, dofinansowanie z bazy usług rozwojowych. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by zainwestować we własną przyszłość i otworzyć sobie drzwi do nowych możliwości.

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem w profesjonalnej Warszawskiej Szkole Barberingu zajrzyj na naszą stronę https://szkolabarberska.pl. Napisz, zadzwoń i uzyskaj więcej informacji.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz