Kiedy warto iść do protetyka?

by redakcja serwisu
protetyka

Zadaniem protetyka jest odtworzenie pierwotnych warunków zębowych i pomoc pacjentom, którzy z różnych przyczyn utracili własne uzębienie. Dzięki dostępnym materiałom oraz narzędziom możliwe jest wykonanie uzupełnień stałych oraz ruchomych, które będą bardzo dobrze dopasowane do potrzeb pacjentów. Uzupełnienia protetyczne sprawią, że żuchwa będzie pracować prawidłowo, będziemy mogli rozdrabniać pokarm, jak również szeroko się uśmiechać.

Piękny i szeroki uśmiech może przynieść bardzo dużo satysfakcji, ale przede wszystkim umożliwić normalne funkcjonowanie. Im szerzej i bardziej szczerze się uśmiechamy, tym również mamy większy komfort fizyczny, jak również psychiczny.

Niestety często mamy do czynienia z sytuacjami, gdy tracimy uzębienie. Tego rodzaju problemy mogą pojawiać się naturalnie, wraz z wiekiem, ale również być spowodowane między innymi problemami genetycznymi, zdrowotnymi, chorobami, leczeniem specjalistycznym. Możliwość zastosowania uzupełnień protetycznych sprawia, że bez problemu odzyskamy dawny uśmiech. Protetyka daje pacjentom szeroki komfort leczenia.

Czym jest protetyka?


Protetyka to bardzo ważny dział stomatologii, który zajmuje się przede wszystkim przywracaniem u pacjentów pierwotnych warunków zębowych. Oznacza to, że rolą protetyka jest przygotowanie takiego uzupełnienia, które będzie dopasowane do potrzeb pacjenta, sprawi, że będzie on mógł normalnie wyglądać, sprawnie komunikować się, bez problemów rozdrabniać pokarm, a przede wszystkim szeroko się uśmiechać.

Protetyk przygotuje zarówno uzupełnienia stałe, jak protezy zębowe czy implanty, ale również ruchome.

Kiedy można się udać do protetyka?


Do protetyka warto się oczywiście udać w sytuacji, gdy mamy do czynienia z pojedynczymi brakami w uzębieniu, brakiem częściowym, jak również całościowym. Każdy z nas jest indywidualny, posiada indywidualne cechy, dlatego pierwszym krokiem jest konsultacja ze specjalistą stomatologiem, a następnie przygotowanie uzupełnienia przez protetyka. Kompleksową pomoc stomatologiczną oraz protetyczną otrzymamy w klinice MCS  https://mcs-przychodnia.pl/.

Zobacz także: https://kuracjusz24.pl/kiedy-warto-zdecydowac-sie-na-koronke-na-zeby/

Dlaczego posiadanie pełnego uzębienia jest ważne?


Warto oczywiście postarać się o to, by jak najdłużej posiadać pełne, własne uzębienie. Przede wszystkim powinniśmy się stosować do zasad profilaktyki stomatologicznej, jak również regularnie kontaktować się z dentystą.

Posiadanie pełnego uzębienia gwarantuje wysoką estetykę uśmiechu i twarzy, brak kompleksów, jak również prawidłową pracę żuchwy i brak problemów z jedzeniem.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz