Jak wybrać producenta trawy?

by redakcja serwisu
trawnik z rolki

Jeśli chodzi o trawę, producent zajmujący się dostarczaniem nasion czy wykonywaniem trawników z rolki, powinien charakteryzować się doświadczeniem w swojej dziedzinie, a także fachowym doradztwem, który rodzaj mieszanki nasion traw będzie najlepszy do danego projektu. Jak wybrać producenta trawy?

Trawa – producent

Jeśli w przydomowym ogrodzie ma znaleźć się trawa producent mieszanki nasion powinien być wybrany z całą starannością. Wybierając go, warto zwrócić uwagę na rodzaj oferowanych przez niego mieszanek i produktów do pielęgnacji trawników. Na rynku dostępnych jest mnóstwo możliwości, dających różne rodzaje darni. Dobrze jest dopasować odpowiedni gatunek do warunków panujących w ogrodzie – rodzaju gleby, jej przepuszczalności, ale też poziomu zacienienia przyszłego trawnika.

Nie bez znaczenia jest też czas poświęcony na jej późniejszą konserwację i pielęgnację oraz zabiegi takie jak nawożenie, wertykulacja czy koszenie. Wielu producentów mieszanek nasion traw ma w swojej ofercie również preparaty do zwalczania szkodników, chwastów, ale też sprzęt służący do nawadniania trawnika. Cena produktów jest ważna, ale nie najważniejsza. Kluczowa jest ich jakość, która przekłada się na gęstą, zieloną darń, idealną do rekreacji na świeżym powietrzu.

Trawnik w rolce – jakie są jego zalety?

Naturalny trawnik w rolce w podlaskim stanowi znakomity sposób na piękny trawnik przed domem. Cały zabieg odbywa się bez konieczności kłopotliwego siania, pielenia i koszenia. Ma on wiele zalet w porównaniu z tradycyjną murawą. Nic zatem dziwnego, że alternatywa ta szybko zyskała szerokie grono zwolenników. Trawnik w rolce to wstępnie wyrośnięta trawa, która jest gotowa do położenia na podwórku. Jest łatwa w instalacji, nie wymaga specjalnych narzędzi ani umiejętności. Murawa jest też bardziej wytrzymała niż tradycyjna trawa i może wytrzymać bardziej intensywną eksploatację. Ma też naturalny wygląd, jest łatwa w utrzymaniu i odporna na suszę. Dzięki naturalnej trawie w rolce można cieszyć się idealnie zielonym trawnikiem bez obaw o konieczność częstej, tradycyjnej pielęgnacji.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz