Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków?

by redakcja serwisu
przydomowa oczyszczalnia sciekow

Do przydomowej oczyszczalni ścieków wpuszczane są bakterie, których zadaniem jest przetworzenie zanieczyszczeń na nieszkodliwe związki mineralne. Tak w skrócie można opisać działanie tego systemu, które znaleźć można przy wielu domach jednorodzinnych. 

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – zasada działania

Oczyszczalnie i przepompownie ścieków Instal-Garwolin – niezależnie od swojej formy – mają ten sam system działania, który na dodatek można podzielić na dwa etapy. 

Pierwszy to moment, kiedy przydomowe oczyszczalnie ścieków w Garwolinie są miejscem, gdzie dochodzi do takich zjawisk, jak flotacja i sedymentacja. Do tego dochodzi także rozkład beztlenowy. Za to odpowiedzialne są w/w wspomniane bakterie, jakie zalicza się do grupy beztlenowych. 

Drugi to etap fermentacji i rozkładu. To właśnie sprawia, że stały osad znajdujący się w oczyszczalni ścieków zamienia się w związki rozpuszczalne w wodzie i nierozpuszczalne sole mineralne. Bakterie beztlenowe odpowiedzialne są również za eliminację niebezpiecznych związków dla środowiska naturalnego. 

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – o czym nie można zapomnieć?

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego może postawić wymóg tego, aby przydomowe oczyszczalnie ścieków w Garwolinie powstały. Jeżeli ktoś właśnie staje przed budową własnego domu, powinien w pierwszej kolejności udać się do właściwego urzędu, aby sprawdzić, czy taki obowiązek go nie dotyczy. Jeżeli tak, to oczyszczalnie i przepompownie ścieków Instal-Garwolin mogą być dla niego dobrą ofertą. 

Jeżeli ktoś ma wątpliwości odnośnie tego, czy taki system ścieków jest dla niego, to powinien wiedzieć, że ma do czynienia z czymś mniej angażującym – jeżeli weźmie się pod uwagę doskonale znane szambo. Wśród wymogów, jakie związane są z taką oczyszczalnią ścieków jest wywożenie ze zbiornika gnilnego osadu co jakiś czas. Do tego trzeba również pamiętać o tym, aby uzupełniać złoże biologiczne. Tak, aby cała oczyszczalnia mogła działać prawidłowo. 

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz