Florystyka funeralna – czym kierować się przy wyborze kwiatów?

by redakcja serwisu
kwiaty na pogrzeb

Kwiaty są niezwykle istotne i pełnią w naszym życiu bardzo ważne funkcje. Po pierwsze mogą być prezentem i dzięki nim możemy okazać szacunek. Możemy również dzięki nim wyrazić wdzięczność oraz pamięć. Pełnią także oczywiście funkcje dekoracyjną. Florystyka funeralna obejmuje kompleksowe przygotowanie kompozycji kwiatowych, które będą wykorzystane do dekoracji trumny, urny, a następnie nagrobka.

Co to jest florystyka funeralna i jakie kompozycje są najlepsze na pogrzeb?

Florystyka funeralna w Wawrze to dział florystyki, który zajmuje się przygotowaniem różnego rodzaju kompozycji kwiatowych, dzięki którym rodzina zmarłego zapewni estetyczną i co najważniejsze przemyślaną dekorację – kościoła, trumny, urny, nagrobka.

Dostarczaniem kwiatów na ceremonię pogrzebową zajmują się oczywiście kwiaciarnie, które współpracują z danym zakładem pogrzebowym. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, gdyż mamy możliwość, aby wybrać dokładnie takie kompozycje, które będą dla nas odpowiednie.

Pogrzebowe ceremonie kwiatowe obejmują głównie wiązanki mniejsze i większe, które zamawia najbliższa rodzina, które również obejmują przygotowanie dedykacji. Na pogrzebie bardzo dobrze sprawdzą się hortensje, chryzantemy, mieczyki, lilie i kalie, popularne są również różne.

Czy kwiaty na pogrzeb można zamówić w zakładzie pogrzebowym?

Tak. Bardzo często praktykowaną metodą zamawiania kwiatów na pogrzeb jest oczywiście korzystanie z usług zakładu pogrzebowego, który współpracuje z doświadczonymi kwiaciarniami. Taka współpraca gwarantuje to, że kwiaty:

– będą świeże i będą miały odpowiednią jakość,
– będą różnorodne,
– będą wybrane w taki sposób, aby tworzyć piękną, spójną całość z dodatkami,
– będą dopasowane do naszych potrzeb,
– długo zachowają swój urok.

Zakład pogrzebowy w Gocławiu jest tym miejscem, gdzie bez żadnych problemów wybierzemy piękne i żywe kwiaty. Jednocześnie zakład pogrzebowy może mieć dobrą cenę, z uwagi na to, że w kwiaciarniach zamawia duże ilości.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz