Elewacje z kamienia – dlaczego warto na nie postawić?

by redakcja serwisu
dom

Kamień naturalny jest podstawowym materiałem budowlanym wykorzystywanym do budowy elewacji już od setek lat. W dzisiejszych czasach ważne jest, aby budować zrównoważony dom przy użyciu ekologicznych produktów. W tym przypadku kamień naturalny jest najbardziej ekologicznym rozwiązaniem, z wieloma korzyściami dla twoich elewacji. W poniższym artykule przedstawiamy 4 korzyści wynikające z zastosowania kamienia elewacyjnego. Zapraszamy!

Czym jest kamienna elewacja?

Kamień elewacyjny jest symbolem nowoczesnego budownictwa. Płytki kamienne na elewację zazwyczaj są kupowane w barwach szarości. To dlatego, że imitują one beton, który jest tak uwielbiany wciąż przez architektów. Dodatkowo kamienna elewacja jest o wiele trwalsza niż beton.

1. Przebudowa ścian zewnętrznych

Jeśli przebudowujesz swój dom, możesz wybrać kamień na elewację do zastosowania na zewnątrz. Niezależnie od tego, czy Twój styl jest tradycyjny, czy współczesny, istnieje kamień naturalny, który będzie dobrze pasował. Wykonanie okładziny z kamienia naturalnego nie zajmuje dużo czasu, dzięki nowoczesnym i innowacyjnym systemom. Wybierając materiał ważne, aby kamień był certyfikowany i był przeznaczony do elewacji.

2. Elewacja kamienna jako wieloletnia inwestycja

Kamień naturalny jest trwały i ognioodporny. Podczas gdy niektóre domy mają tendencję do rozpadania się w ruinę, dobrze zbudowane kamienne elewacje będą stały przez wieki. Można odbudować elewację z oryginalnej struktury kamienia. Ponadto, kamień naturalny nie wymaga konserwacji. Dlatego kamień elewacyjny jest idealnym materiałem dla osób, które nie mają czasu na konserwację i kolejne inwestycje.

3. Odpowiednia izolacyjność

Kamień elewacyjny jest przyjazny dla środowiska, ponieważ jego masa termiczna zapewnia naturalną izolację, co pomaga naszej planecie i dodatkowo przyczynia się do obniżenia kosztów za ogrzewanie. Duża masa termiczna w izolowanej części domu może służyć do „spłaszczenia” dziennych wahań temperatury. Masa termiczna pochłania energię cieplną, gdy temperatura otoczenia jest wyższa niż masa, i oddaje energię cieplną, gdy otoczenie jest chłodniejsze.

4. Większa wartość nieruchomości

Wielu właścicieli domów myśli, że kamień na elewację jest droższy niż jakikolwiek inny materiał – to powszechne błędne przekonanie. To jest zwykły mit. Dodatkowo wiele osób nie zna właściwości i wartości tego materiału tj. trwałość, odporność, oraz piękno. Realizując elewację z kamienia, Twój dom będzie sprawiał wrażenie droższego.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz