Dalekowschodnie klimaty na wyciągnięcie… stopy – dywany w stylu orientalnym

by redakcja

Lao-tzu mawiał, że „nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku”. Tym małym krokiem może być zakup biletu lotniczego, lektura bloga podróżniczego, czy choćby wprowadzenie do wnętrza akcentu kojarzącego się z wymarzonym miejscem na świecie. Bo czy nie jest tak, że inspirują nas nie tylko ludzie, ale i przedmioty? Spójrzmy na dywan – niby nic takiego, a codziennie go użytkujemy i bywa, że spędzamy na nim więcej czasu niż na kanapie. Dlaczego więc nie pomyśleć o takim, który jest czymś więcej niż tylko kawałkiem materiału? Na szczególną uwagę zasługują dywany o orientalnych wzorach, które pozwolą przenieść się do krainy zachwycającej bogactwem intensywnych kolorów.

„Moda przemija, styl pozostaje”

Powyższy cytat tyczy się nie tylko ubrań, ale także aranżacji mieszkań. Jeśli lubimy mocne akcenty, mnogość kolorów i wzorów, nie rezygnujmy z nich! W ofercie firmy ARTE znajdziemy wiele dywanów pasujących do mieszkań miłośników orientalnych wzorów. Przykładowo, kolekcja Omega Super utrzymana jest w dalekowschodniej stylistyce– przeważają w niej roślinne motywy oraz odcienie brązu, czerwieni i złota z dodatkiem czerni. Dywany z tej kolekcji są wykonywane w 100% z wełny, którą uważa się za jeden z najlepszych jakościowo materiałów. Ponadto, gęstość runa plasuje się na poziomie aż 445 000 punktów/m2! Oznacza to, że każdy dywan powstaje z najwyższą starannością i idealnie oddaje nawet najdrobniejsze szczegóły wzoru.

Orient inaczej

Niektórzy twierdzą, że styl orientalny jest bardzo wymagający jeśli chodzi o aranżację domowej przestrzeni. Wymaga bowiem precyzji w doborze kolorów, faktur czy dodatków. Jego miłośnikom z pomocą przyjść mogą dywany z kolekcji Moon Super, które znajdziemy w ofercie firmy ARTE. Produkty te łącza w sobie delikatne, beżowe i brązowe akcenty oraz geometryczne i roślinne wzory, typowe dla krajów Dalekiego Wschodu. Dzięki takiemu zestawieniu możemy z łatwością wprowadzić do wnętrza orientalne motywy. O jakość znów nie musimy się martwić – 100% wełny w składzie, wysoka gęstość runa i polska produkcja są gwarancją wysokiej klasy produktów.

Gratka dla miłośników Dalekiego Wschodu

Kolekcja Brilliant, którą znajdziemy w ofercie ARTE, to prawdziwy ukłon w stronę miłośników stylu orientalnego. Dywany te są doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy nie boją się wyszukanych wzorów i mocnych barw. Kolekcja Brilliant to zbiór kolorów charakterystycznych dla Dalekiego Wschodu – czerwień przeplatana z odcieniami brązu, czerni a nawet elementami niebieskiego. Do tego 100% wełny, gęstość runa na poziomie ponad miliona punktów/m2 i solidna belgijska produkcja. Jak na orient przystało – bogactwo zdobień w parze z jakością.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz