Bluzy polarowe marki Texar, Mil-Tec i Helikon-Tex. Jaki model wybrać?

by redakcja serwisu
kaptur

W sklepie bushcraftowym Milworld.pl miłośnicy aktywności outdoorowych mogą nabyć m.in. wyposażenie campingowe czy przydatne podczas biwakowania akcesoria. Podczas planowania pobytu na świeżym powietrzu warto też pamiętać o odpowiednim ubraniu. Dziś polecamy męskie bluzy polarowe, które są idealną odzieżą na mroźną zimę.

Główne atuty męskich bluz polarowych

Dla części osób bluzy polarowe nie są atrakcyjną kategorią ubrań zimowych. To jednak opinia opierająca się wyłącznie na wspomnieniu egzemplarzy, które produkowano przez całe lata 90. i jakie faktycznie wyraźnie odstawały od współczesnych standardów estetycznych. Natomiast nowoczesne bluzy polarowe tworzone przez takie marki jak Texar, Mil-Tec czy Helikon-Tex są już przykładem połączenia walorów funkcjonalnych z wizualnymi.

Mimo wszystko trzeba rozpatrywać bluzy polarowe przede wszystkim w kontekście użyteczności. Sposób produkcji i zastosowanie poliestru sprawiają, że ten rodzaj odzieży wykazuje niską chłonność wody oraz wysoki współczynnik utrzymywania ciepła. Osobie noszącej męską bluzę polarową nie straszna jest więc perspektywa kilkugodzinnego pobytu w trudnych warunkach atmosferycznych.

Poznaj różne modele bluz polarowych uznanych marek

Gdy patrzy się na ofertę sklepu bushcraftowego Milworld.pl to widać gołym okiem, jak wielkie może być zróżnicowanie w obrębie jednej kategorii produktów. Warto jednak wymienić kilka wspólnych cech łączących asortyment bluz polarowych. Jest nią z pewnością kolorystyka, typowa dla ubrań tworzonych dla miłośników wojskowości. Dodajmy, bardzo praktyczna, ponieważ dużo mniej widoczne są na czarnej lub brązowej bluzie wszelkie zabrudzenia, których nie da się przecież uniknąć w warunkach polowych.

Drugą ze wspólnych cech jest krój. Zazwyczaj męskie bluzy polarowe posiadają wysoki kołnierz osłaniający szyję przed zimnem. W niektórych przypadkach producenci wybierają kaptur, który ma za zadanie zapewniać ciepło całej głowie. Cechą charakterystyczną bluz polarowych jest duża liczba kieszeni, montowanych nie tylko po obu stronach dołu odzieży, ale także na piersi oraz ramionach.

Kolekcje bluz polarowych w Milworld.pl:

  • Texar Conger,

Klasyczna męska bluza polarowa z zapięciem na zamek błyskawiczny z możliwością regulacji u dołu ubrania. Posiada kieszenie i jest wykonana z elastycznej tkaniny.

  • Texar Husky,

To model bluzy polarowej z kapturem. Zasuwana na zamek błyskawiczny ma dodatkowe otwory wentylacyjne pod pachami, które zwiększają oddychalność ubrania.

  • Texar ECWCS II,

Model Texar ECWCS II został wyposażony w regulację kołnierza, mankietów i dolnej części. To męska bluza polarowa, którą można użyć jako podpinkę do kurtki GROM.

  • Helikon-Tex Stratus,

Mowa o męskiej bluzie polarowej zapinanej na dwukierunkowy zamek. Posiada siatkową wentylację pod pachami oraz elastyczne ściągacze w mankietach.

  • Helikon-Tex Cumulus,

Kolejna wersja bluzy polarowej z kapturem. Dwukierunkowy zamek błyskawiczny został wzmocniony listwą termiczną. Co więcej, Helikon-Tex Cumulus ma aż 6 kieszeni!

  • Helikon-Tex Alpha Tactical

Standardowy model bluzy polarowej. Posiada ciepłą osłonę podbródka oraz specjalne panele na rzep do przyczepiania etykiet.

  • Mil-Tec Windproof

To bluza polarowa spełniająca zadania wiatroszczelnej kurtki. Ciekawym rozwiązaniem jest w przypadku Mil-Tec Windproof zastosowanie wydłużonych rękawów z otworem na kciuk.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz