Jakie zabawki dla chomika wybrać?

by redakcja serwisu
kołowrotek

Chomiki to urokliwe i ciekawskie zwierzątka, które często stają się pierwszym pupilem dla małych dzieci. Któż z nas jako dziecko nie posiadał własnego chomika? Jeśli teraz sami jesteście rodzicami, być może już usłyszeliście prośbę od Waszych pociech, by kupić takie zwierzątko. A może już macie je w Waszym domu i zastanawiacie się, jakie zabawki dla chomika będą najlepszym wyborem? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w artykule.

Wśród akcesoriów dla chomika zabawki stanowią niezbędne wyposażenie każdej klatki dla tego gryzonia. Zwierzątka te są bowiem bardzo ruchliwe i potrzebują wielu atrakcji, które pozwolą im zużyć nadmiar energii. Oto kilka ciekawych propozycji zabawek dla chomika od sklepu zoologicznego Wyspazwierzat.pl.

Kołowrotki dla chomika

Pierwsze, co przychodzi nam na myśl, w przypadku wyposażenia chomiczej klatki to kołowrotki. Zwierzątka te wprost uwielbiają w nich biegać, o czym wie każdy właściciel chomika. Jest to często również jeden z argumentów przemawiających przeciw posiadaniu tego zwierzątka. Chomiki bowiem to gryzonie nocne, które biegają w kołowrotku po zmroku, robiąc tym sporo hałasu. Na szczęście wystarczy wystawić klatkę z chomikiem na noc na przedpokój czy do łazienki, by zwierzątko nie przeszkadzało nam w trakcie snu.

Warto też wybrać takie kołowrotki dla chomika, które nie hałasują podczas użytkowania. Takie modele znajdziecie w sklepie zoologicznym Wyspazwierzat.pl. Oferujemy ciche wersje plastikowe, których zwierzę nie będzie gryźć. Ponadto kołowrotki można montować na klatce lub postawić na podłożu. Ich konstrukcja gwarantuje 100% bezpieczeństwa podczas korzystania z zabawki dla chomika.

Tunele i akcesoria do wspinaczki dla chomika

Akcesoria dla chomika, na które warto zwrócić uwagę, to również różnego rodzaju tunele i elementy wspinaczkowe. W sklepie zoologicznym Wyspazwierzat.pl polecamy szczególnie zamki dla chomików, które zawierają w sobie obie te funkcje. Produkty te wykonano z naturalnego drewna, posiadają zróżnicowane przejścia i piętra, po których chomik może dowolnie chodzić i wspinać się. Wykonanie z drewna sprawia, że zwierzątko może też gryźć akcesorium, co ma korzystny wpływ na jego zęby.

Ciekawa konstrukcja oferowanych zabawek dla chomika zapewni zwierzęciu moc frajdy, a także przyczyni się do jego prawidłowego rozwoju ruchowego i poznawczego. Uniwersalny rozmiar z kolei sprawdzi się w każdej klatce, zarówno jedno-, jak i dwupiętrowej.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz