Zdjęcie zatok przynosowych – jak przebiega i kiedy jest konieczne?

by redakcja serwisu
zdjecie rtg

Przed rozpoczęciem leczenia zatok, zębów, jakiegokolwiek stanu zapalnego w obrębie głowy lub podczas dowolnych innych dolegliwości związanych z tym miejscem zaleca się wykonanie prześwietlenia. Na zdjęciu mogą zostać uwidocznione zęby czy też zatoki przynosowe. Pozwala to wykryć obecność stanów patologicznych. 

Gdzie można wykonać rtg stomatologiczne?

Jednym z typowych wskazań do zrobienia zdjęć zatok, kości szczęki itd. są odczuwane bóle zębów i konieczność wykonania zabiegu usunięcia zęba lub innego. Najczęściej zdjęcie zatok przynosowych w Poznaniu realizują placówki medyczne dysponujące pracownią RTG. Nowoczesny sprzęt i oprogramowanie gwarantują wysokiej jakości zdjęcia, na których można odszukać wszelkie szczegóły.

Obecnie w większości placówek możliwe jest wykonanie prześwietlenia klasycznego, ale zdjęcia nie są dość dobrej jakości w przypadku przestarzałej aparatury. Trudno jest na tej podstawie przeprowadzać jakiekolwiek poważniejsze zabiegi. Profesjonalne zdjęcie stawów skroniowo żuchwowych w Poznaniu lub zatok to cenny element diagnostyczny.

Rtg zęba – kiedy się przyda?

Większość dentystów zleca, by pacjent dostarczył na wizytę zdjęcie RTG zęba w Poznaniu – nie jest to wymysł, ale istotna sprawa. Na tej podstawie widać dużo więcej niż podczas typowego zaglądania do jamy ustnej. Można na przykład zaplanować leczenie kanałowe lub ocenić, w jakim stanie są korzenie danego zęba.

Zdjęcie panoramiczne zębów w Poznaniu lub inne tego typu dokumenty umożliwiają postawienie diagnozy w szczególnie trudnych przypadkach. Najlepiej jest je zrobić na bezpośrednie zlecenie lekarza, bo wtedy można liczyć na szybką realizację. W placówkach zdarzają się kolejki, ale z roku na rok jest coraz lepie.

Tomografia zębów i inne specjalistyczne badania

Prześwietlenie szczęki i zatok to nie wszystko. Niekiedy zachodzi konieczność zrobienia jeszcze dokładniejszych badań, np. tomografii. Badanie to przypomina tomografię głowy, musi odbywać się w odpowiednio wyposażonej placówce. Powstające w ten sposób zdjęcia zębów są bardzo dokładne, szczegółowe.

Podsumowując, w placówkach dysponujących nowoczesnym sprzętem można wykonać np. prześwietlenie zatok. Realizuje się też zdjęcia zębów, tomografię zębów itd.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz