Zanzibar – hit sprzedaży zimy 2021

by redakcja serwisu
kierunek zanzibar

Wielu miłośników podróży marzy o tym, aby w samym środku mroźnej zimy uciec tysiące kilometrów od Polski, leniwie wygrzewać się na rajskich plażach i popijać kolorowe drinki z palemką. Dlaczego więc nie wcielić swoich nieśmiałych fantazji w życie i nie zafundować sobie egzotycznej wycieczki na Zanzibar? Wyspa leżąca na Oceanie Indyjskim to obecnie jeden z najgorętszych kierunków wakacyjnych wśród polskich turystów i wcale nie chodzi o tamtejszy klimat. Wakacje na Zanzibarze to absolutny hit tegorocznej zimy i to nie bez powodu.

Wakacje na Zanzibarze – dlaczego zimą?

Sezon turystyczny na wyspie należącej do Tanzanii trwa praktycznie przez cały rok. Wszystko za sprawą panującego tam klimatu równikowego monsunowego, dzięki któremu temperatury nawet podczas astronomicznej zimy nie spadają poniżej 25oC. Pogoda na Zanzibarze to również podział na porę suchą i deszczową, która nawiedza wyspę między marcem a majem i to właśnie wtedy można spodziewać się intensywnych opadów deszczu nieco utrudniających wypoczynek. Wielu polskich i europejskich turystów wybiera się na wakacje na Zanzibarze między grudniem a lutym, czyli w okresie, kiedy temperatury na wyspie raczej nie przekraczają 30oC. Jest to też moment, kiedy ruch turystyczny nieco traci na sile, a i lokalne ceny spadają w porównaniu do stawek charakterystycznych dla okresu od czerwca do października.

Zanzibar – malownicze plaże i egzotyczna roślinność

Zanzibar przez wielu nazywany jest „rajem na Ziemi”, czemu trudno się dziwić. Tanzańskie plaże należą do najpiękniejszych na świecie, w dużej mierze dzięki obecności bajecznie białego piasku, który w połączeniu z krystalicznie czystą wodą oceaniczną tworzą romantyczną scenerię. Są to wręcz idealnie warunki do wypoczynku dla miłośników beztroskiego leżenia na hamaku i zażywania kąpieli słonecznych. Spędzając wakacje na Zanzibarze nie można też nie doświadczyć malowniczych zachodów słońca, które mają swój wyjątkowy charakter. Całości dopełniają egzotyczne rośliny oraz niewielkie bungalowy, najczęściej usytuowane tuż przy liniach brzegowych, co tylko działa wzmacnia sielankowy klimat wyspy.

Czytaj także: https://namaste.com.pl/wakacje-2021-dlaczego-warto-rezerwowac-juz-teraz/

Zimowa wycieczka na Zanzibar – safari i nie tylko

Wybierając się na afrykańską wyspę można połączyć przyjemne z pożytecznym – błogi wypoczynek na plaży warto urozmaicić zwiedzaniem lokalnych miasteczek, poznawaniem miejscowej kultury i co najważniejsze, wziąć udział w safari, które jest jedną z największych, jeśli nie największą atrakcją Zanzibaru. Polska zima to wymarzony wręcz moment na bliskie spotkanie z afrykańską dziczą i niebezpiecznymi zwierzętami zaliczanymi do słynnej Wielkiej Piątki – nosorożcem, lwem, lampartem czy słoniem. Fani aktywnego spędzania urlopu powinni również spróbować innych atrakcji w ramach urlopu na Zanzibarze, takich jak wycieczka na pobliską wyspę Prison Island, gdzie można podziwiać wielkie żółwie Aldabr w ich naturalnym środowisku.

Wycieczka na Zanzibar, zwłaszcza w zimie, to świetne rozwiązanie dla mniej i bardziej aktywnych. Każdy znajdzie coś dla siebie, a rajska sceneria powinna tylko pomóc w podjęciu ostatecznego wyboru co do zimowego kierunku wakacyjnego.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz