Wybór wydajnego i łatwego w obsłudze laktatora

by redakcja
Wybór wydajnego i łatwego w obsłudze laktatora

Kobiety, które są w ciąży tym, czym najbardziej się przejmują w tym czasie, to z pewnością zbliżającym się porodem, jednak rzadko która myśli w tym czasie o zbliżającym się karmieniu piersią. Jest to sprawa niemniej ważna od porodu, ponieważ po urodzeniu dziecka i odseparowania łożyska, organizm otrzymuje sygnał do rozpoczęcia procesu produkcji pokarmu w kanalikach mlekowych. Ważne jest więc, kiedy po urodzeniu dziecka, mama od razu prawidłowo przystawi swoje dziecko do piersi.

Pierwszy pokarm jest bardzo istotny, jest to tak zwana siara, która zawiera mnóstwo mikroelementów, witamin, białka, tłuszczu, tak potrzebne dziecku, które dopiero przyszło na świat i ma ono kontakt z różnymi czynnikami, które mogą takiemu maleństwu ze znikomą odpornością od razu zaszkodzić. Choć zmęczonej porodem mamie może być trudno rozpocząć skuteczne karmienie, z pomocą może jej przyjść odpowiedni i wydajny laktator.

Medela to polecane i wspaniałe narzędzie w postaci skutecznego laktatora dla mamy, która dopiero co urodziła maluszka. Polecany od pierwszych dni narodzin w celu inicjacji laktacji, późniejsze rozwinięcie i jej utrzymanie.  Laktatory Medela mają kompaktowe rozmiary, które można przenosić i zabierać w podróż. Odciąganie pokarmu mama może wykonywać gdziekolwiek się tylko znajduje. Medela to laktatory działające na baterie i kabel zasilający.

Medela ma w swojej ofercie różnorodne laktatory w tym ręczne ale przede wszystkim elektryczne, z których przyjemnie się korzysta. Taki skuteczny laktator staje się niezastąpionym pomocnikiem w dziedzinie karmienia piersią. Medela posiada w swoje ofercie laktator pojedynczy na jedną pierś Swing Flex™ , z którego nie zamierza się często korzystać, ale okazuje się przydatny w nagłych sytuacjach, kiedy mama nie ma możliwości w danym momencie drogą naturalną podać dziecku pokarmu. Korzystając z laktatora pojedynczego mama jednak musi zapamiętać z której piersi ściągała pokarm przy ostatniej sesji.

Z kolei laktator podwójny z dwoma butelkami Medela Maxi Flex™ oraz Freestyle ściągają więcej mleka, są przygotowane do szybkiej ale wydajnej pracy. Chociaż oba laktatory są do siebie podobne Medela Flex™ posiada  wygodniejsze lejki, które dopasowują się do piersi nie uciskają ich i mleko wypływa bardzo swobodnie. Wszystkie laktatory firmy Medela są oparte na wielokrotnych badaniach, które wykazały, że najlepszą metodą odciągania pokarmu z piersi matki jest wzorowanie się na naturalnych procesach ssania noworodka, dzięki tym badaniom Medela stworzył laktatory wręcz idealne.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz