Wiosenny płaszcz męski. Jak go łatwo wybrać?

by redakcja serwisu
plaszcz meski

Kończąca się zima, a zbliżająca się wielkimi krokami wiosna to zdecydowanie ten moment, w którym każdy mężczyzna powinien przejrzeć własną garderobę i zdecydować się na zakup tego, co brakuje. Jednym z podstawowych elementów garderoby eleganckiego mężczyzny jest oczywiście płaszcz. Ten wiosenny powinien być odpowiednio dobrany, wygodny, łatwy w utrzymaniu czystości oraz oczywiście nieprzemakalny. Czym się powinniśmy kierować podczas zakupów?

Męska garderoba, choć na pewno mniejsza, niż kobieca, również może być różnorodna. Mężczyźni, zwłaszcza ci, którzy przywiązują bardzo dużą wagę do tego, jak wyglądają, w co się ubierają, stawiają nie tylko na rozwiązania praktyczne, ale również stylowe. Nie da się ukryć, że wiosenny płaszcz męski pełni rolę szczególną. Nie tylko chroni przed deszczem i wiatrem, ale przede wszystkim podkreśla styl.

Producenci oferują nam najróżniejsze rozwiązania, płaszcza, które będą idealnie pasować do naszego wzrostu, stylu, garnitury, do naszej sylwetki. Na pewno nad zakupem warto się dobrze zastanowić. Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Wiosenny płaszcz męski – długi, a może krótki?

Jedną z podstawowych kwestii do rozstrzygnięcia jest to, czy wybieramy płaszcz krótki (do połowy ud), czy płaszcz długi (do łydek lub do kostek). Każda opcja ma swoje niewątpliwe plusy. Płaszcz krótki ułatwia poruszanie się, dla niektórych z nas może być wygodniejszy i lżejszy. Wiosenny płaszcz męski długi natomiast chroni nogawki przed deszczem i zabrudzeniami, np. błotem. Lepiej maskuje również niedoskonałości figury.

Wiosenna kolorystyka. Wiosenny płaszcz męski nie musi być nudny

To kolejna kwestia, obok której po prostu nie możemy przejść obojętnie. Wiosna to tradycyjnie ten właśnie czas, w którym porzucamy ciemną kolorystykę, decydujemy się na to, aby bardziej eksperymentować. Więcej słońca, wyższa temperatura sprawiają, że dużym powodzeniem cieszą się wiosenne płaszcze w beżu, bieli, w kolorze niebieskim.

Nieprzemakalny Wiosenny płaszcz męski. Może z kapturem?

Choć wiosenny deszcz kojarzy nam się raczej pozytywnie, warto postawić na taki płaszcz, który jest nieprzemakalny. Pozwoli nam to nie być zaskoczonymi oraz zachować komfort ubioru. Jeżeli nie lubimy przy sobie nosić parasola, warto rozważyć zakup płaszczu męskiego, który posiada kaptur. Coraz więcej producentów oferuje takie właśnie rozwiązanie. Dzięki kapturowi nie tylko nie zmokniemy, ale również zachowamy estetyczny wygląd fryzury.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz