Tępienie prusaków domowymi sposobami – czy warto?

by redakcja serwisu
czyszczenie mieszkania

Prusaki i karaluchy to owady z rodziny karaczanów. Kojarzą się z brakiem higieny oraz przenoszeniem groźnych chorób. Dlatego też wykrycie ich w domu, biurze, czy dowolnym innym miejscu, skłania do natychmiastowego podjęcia działań w celu likwidacji szkodników. Wiele osób podejmuje się tępienia prusaków na własną rękę. Jednak czy istnienie skuteczny, domowy sposób na zwalczanie karaluchów i prusaków? Może lepiej, by zajęli się tym profesjonaliści? W poniższym artykule wyjaśniamy tę kwestię.

Domowe sposoby na zwalczanie karaluchów i prusaków

W internecie można znaleźć wiele porad dotyczących tego, jak zwalczać karaczany domowymi sposobami. Zgodnie z tymi radami, zwalczanie prusaków jest możliwe między innymi poprzez zastosowanie cukru pudru i proszku do pieczenia.

Wymieszanie tych substancji i rozłożenie w domu ma odstraszyć prusaki. Czy rzeczywiście tak się dzieje? Karaczany prawdopodobnie będą unikały miejsc, w których pojawi się domowa trutka, jednak nie doprowadzi ona do ich neutralizacji. Podobnie jest w przypadku fusów z kawy, suszonych kwiatów złocienia dalmatyńskiego i wszystkich innych domowych metod zwalczania prusaków.

Podsumowując, naturalne metody zwalczania karaluchów i prusaków pozwalają przegonić je z ogólnodostępnych miejsc. Niemniej jednak przy ich pomocy nie jest możliwe wytępienie wszystkich karaczanów występujących w pomieszczeniu. W tym celu konieczne jest zatrudnienie profesjonalistów oferujących zwalczanie karaluchów i prusaków, takich jak na przykład firma Stander – https://www.stander.pl/uslugi/skuteczne-sposoby-na-zwalczenie-karaluchow-prusakow-i-karaczanow/. Dysponuje ona fachowym sprzętem i środkami aktywnymi, gwarantującymi skuteczne tępienie prusaków i innych karaczanów.

Skuteczne zwalczanie prusaków i karaluchów – popularne metody

Profesjonalne firmy oferują zwalczanie prusaków różnymi metodami. Wszystkie one zakładają wykorzystanie substancji chemicznych. Czy to oznacza, że zwalczanie karaluchów w domu musi być niebezpieczne dla człowieka? Nic z tych rzeczy.

Wbrew pozorom skuteczny sposób na prusaki nie musi się wiązać ze stworzeniem zagrożenia dla domowników. Warunkiem jest zastosowanie odpowiedniej substancji i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Między innymi dlatego jest to tak ważne, aby zwalczanie prusaków i karaluchów zostawić w rękach doświadczonych fachowców.

Jedną z niebezpiecznych, a jednocześnie najskuteczniejszych metod zwalczania prusaków, jest żelowanie. Polega ono na rozłożenie na terenie występowania karaczanów aktywnej substancji w formie żelu. Jest ona absolutnie śmiertelna dla owadów, jednak dla człowieka stanowi znikome zagrożenie. Poza tym żel umieszcza się głównie w zakamarkach mieszkania, czyli tam, gdzie najliczniej występują prusaki i karaluchy. Dzięki temu domownicy nie muszą opuszczać mieszkania nawet na chwilę.

Opuszczenie pomieszczenia, a najlepiej całego mieszkania, jest konieczne przy zastosowaniu metody ULV, czyli rozpylenia mgły ze środkiem aktywnym. Jest to również bardzo skuteczny sposób na prusaki. Niestety środek zawarty we mgle może być niebezpieczny dla człowieka. Opuszczenie pomieszczenia jest konieczne, jednak po powrocie można już być spokojnym o swoje zdrowie. Pod warunkiem oczywiście, że zwalczanie karaluchów i prusaków metodą ULV zostało przeprowadzone profesjonalnie.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz