Sprzedaż iPhone’a – jak przygotować telefon do sprzedaży?

by redakcja serwisu
Telefon na sprzedaż

Urządzenia Apple od lat cieszą się świetną opinią nie tylko wśród klientów, ale również wśród specjalistów z branży nowych technologii. Często zwraca się uwagę na niezawodność i wysokie parametry techniczne sprzętu od amerykańskiego giganta, dlatego też iPhone’u od wielu lat nie schodzą ze szczytu rankingów na najpopularniejsze smartfony. Po kilku latach komfortowego użytkowania przychodzi jednak taki moment, w którym decydujemy się na wymianę smartfona. Sprzedaż starego modelu wydaje się wtedy najlepszym rozwiązaniem. Jak zatem przygotować urządzenie do sprzedaży?

Sprzedaż iPhone’a: kopia zapasowa

Każdy użytkownik smartfona przez cały okres użytkowania urządzenia gromadzi w nim wiele cennych danych, które pragnie zachować pomimo wymiany iPhone’a na nowszy model. Dlatego też przed sprzedażą iPhone’a warto wykonać kopię zapasową przy pomocy usługi iCloud, która pozwala przenieść na nowego smartfona wszystkie niezbędne dane z aplikacji, pliki multimedialne czy też zestaw ustawień pozwalający znacznie bardziej komfortowo użytkować urządzenie. Dokonanie backupu danych w iCloud nie stanowi większego wyzwania, gdyż kopiowanie danych następuje zazwyczaj automatycznie.

Sprzedaż iPhone’a: wylogowanie z iCloud

Istotnym punktem przygotowań smartfona do sprzedaży na rynku wtórnym jest wylogowanie się z usługi iCloud. Decydujące okazują się tutaj względy bezpieczeństwa i ochrona danych osobowych, która staje się dzisiaj coraz ważniejszym ogniwem w walce z cyberprzestępcami. Użytkując iPhone’a tworzymy w „chmurze” katalog haseł oraz plików, do których dostęp nie powinny mieć osoby niepowołane. Wylogowanie się z iCloud spowoduje zaprzestanie konfiguracji między urządzeniem a danymi zapisanymi na koncie Apple ID.

Sprzedaż iPhone’a: usunięcie zawartości urządzenia

Po zabezpieczeniu danych w „chmurze” i wylogowaniu się z konta iCloud należy usunąć całą zawartość iPhone’a tak, aby kolejny właściciel nie miał dostępu do żadnych poufnych treści czy prywatnych plików. „Wyzerowanie” telefonu nie wymaga większego wysiłku – wystarczy wejść w ustawienia telefonu, wybrać ogólne, przejść do funkcji „wyzeruj”, a następnie kliknąć opcję „wymaż zawartość telefonu”. Proces może potrwać trochę dłużej, jednak zapewnia on pełną skuteczność i przywrócenie iPhone’a do ustawień początkowych.

Sprzedaż iPhone’a: naprawa usterek

Przed wystawieniem iPhone na sprzedaż warto również dokonać wszelkich niezbędnych napraw, dzięki czemu wartość smartfona pozostanie na satysfakcjonującym poziomie. Zbita szybka czy niesprawne gniazdo ładowania to nie jedyny powód, dla którego warto oddać urządzenie do naprawy. Pogwarancyjny serwis Apple to również szansa na poprawienie wydajności iPhone’a oraz zoptymalizowanie pracy baterii. Przy intensywnym użytkowaniu nawet tak wysokozaawansowany technologicznie smartfon jak iPhone może wykazywać oznaki spowolnionej pracy czy problemów z akumulatorem, dlatego też przed sprzedażą warto przywrócić sprzęt do płynnego działania. Wybór nieautoryzowanego serwisu iPhone zawsze wiąże się z ryzykiem, jednak kierując się pozytywnymi opiniami klientów można trafić na sprawdzony serwis Apple z Warszawy, gdzie specjaliści zajmą się iPhonem w sposób kompleksowy.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz