Jak czuć się lepiej we własnym ciele?

by redakcja serwisu
Czuć się lepiej

Samoakceptacja to warunek konieczny do osiągnięcia szczęścia i równowagi psychicznej. Niestety wiele osób wciąż boryka się z problemem obniżonej samooceny, co ma swoje przełożenie na jakość życia codziennego. Jak zatem poczuć się lepiej we własnym ciele? Na to pytanie nie ma jednej właściwej odpowiedzi, co nie oznacza, że jesteśmy pozostawieni bez wpływu na nasze ogólne samopoczucie. Co zatem zrobić, by jak najbardziej zbliżyć się do akceptacji siebie?

Konfrontacja social mediów z rzeczywistością

Trudno wyobrazić sobie współczesną cyberprzestrzeń bez mediów społecznościowych, które w ciągu kilku ostatnich lat stały się jednym z głównych wyznaczników standardu życia. Obserwując konta najpopularniejszych influencerów można nabawić się poważnych kompleksów – zdjęcia perfekcyjnych sylwetek i idealnego życia często działają demotywująco i przygnębiająco, zwłaszcza gdy sami jesteśmy dalecy prowadzenia trybu życia godnego celebrytów. Jednak to, co oglądamy w sieci to nierzadko efekt intratnych umów sponsorskich, co ma niewiele wspólnego ze stylem życia, jakie prowadzi większość „śmiertelników”. Dla własnego dobra warto zaprzestać obserwowania tych kont, które w największym stopniu przyprawiają nas o kompleksy i zakrzywiają obraz prawdziwego życia.

Zobacz także: http://wmediach.pl/co-jesc-na-wzmocnienie-ukladu-odpornosciowego/

W zdrowym ciele zdrowy duch

Za obniżenie samooceny często odpowiadają nawarstwiające się kompleksy, głównie te związane z wyglądem sylwetki. Nikt nie jest idealny, jednak tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się pozostać w szponach złych nawyków żywieniowych, które prowadzą nie tylko do nadwagi czy otyłości, ale przede wszystkim do problemów zdrowotnych, których wyeliminowanie jest później niezwykle czasochłonne i wymaga wielkiej determinacji. Dlatego warto wieść znacznie bardziej higieniczny tryb życia, rozpoczynając swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem. Zbilansowana dieta pełna wartościowych składników odżywczych, witamin i minerałów pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów i nabrać więcej energii do działania.

Catering dietetyczny

Trzeba jednak sobie otwarcie powiedzieć, że ułożenie diety to proces złożony, który wymaga specjalistycznej wiedzy. Z pomocą przychodzi catering dietetyczny, dzięki któremu możemy nie tylko smacznie i zdrowo jeść, ale także zaoszczędzić mnóstwo czasu, który można spożytkować na siłowni czy uprawiając sport na świeżym powietrzu. Catering pudełkowy doskonale sprawdza się jako podstawa kuracji odchudzających, ale także jako substytut domowych posiłków, na przygotowanie których nie zawsze mamy chęci czy czas. Posiłki dostarczane są prosto pod drzwi, a ich walory smakowe często przekraczają najśmielsze oczekiwania.

Zobacz również te artykuły

1 comment

Zostaw komentarz