Spojlery do ciężarówek – czym się kierować przy ich wyborze?

by redakcja serwisu
tuning ciezarowki

Motoryzacja wiąże w sobie bardzo wiele, często trudnych do zrozumienia zagadnień. Jednym z nich jest tuning. Oznacza on modyfikacje pojazdów na różne sposoby. Niektóre z tych modyfikacji mają bezpośredni wpływ na osiągi silnika i komfort jazdy, inne zaś uwydatniają walory estetyczne samochodu. Nie mniej jednak tuning jest pasją, która łączy wielu kierowców i fanów motoryzacji. Warto zauważyć, że tuning nie dotyczy jedynie samochodów osobowych, lecz także ciężarówek. Właściciele firm transportowych często decydują się na tuning z racji na to, że ostatecznie przynosi on bardzo dużo korzyści. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest montowanie spojlera w samochodzie ciężarowym. Co warto o tym wiedzieć?

Zalety, jakie niesie za sobą montaż spojlera w samochodzie ciężarowym

Ogólnie rzecz biorąc, spojlery do ciężarówek w Mazowieckim to bardzo popularne rozwiązanie. Mimo że spojlery kojarzą się raczej z wyścigówkami to są one cenione też w innych maszynach. Ogólnym zadaniem spojlera jest polepszenie aerodynamiki samochodu. Spojlery montuje się w różnych miejscach np. na dachu. Taki spojler dzięki pędowi powietrza dociska odpowiednio samochód do podłoża. Nadaje to dużo lepszy komforty jazdy. Spojlery zderzakowe z kolei kierują powietrze ku górze. Dzięki temu nie dostaje się ono pod samochód. W efekcie ciężarówka ma lepszą sterowność. Dzięki lepszej aerodynamice pojazd ciężarowy może zmniejszyć spalanie paliwa nawet o 15%. Do tego dochodzi mniejsza emisja spalin i znacznie lepsza praca silnika. Z tego powodu spojlery są tak popularne.

Gdzie szukać dobrych spojlerów

Producentów spojlerów do samochodów ciężarowych jest wiele. Warto wspomnieć tutaj o Lamebax. Są to specjaliści zajmujący się tuningiem samochodów ciężarowych. Znaleźć można tam solidnie wykonane spojlery jak też inne elementy tuningu ciężarówek. W ofercie znajduje się bardzo dobrej jakości orurowanie pojazdu, które w połączeniu ze spojlerem nadaje jeszcze lepszą aerodynamikę samochodu ciężarowego.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz