Proteza stopy – jak ją dobrać?

by redakcja serwisu
protezy

Utrata stopy, czy też innej kończyny jest zawsze problematyczna. U większości osób, jest to na tyle dołujące i przykre doświadczenie, że dochodzi do załamania psychicznego. Ciężka depresja, czy też podłamanie psychiczne na pewno nie pomaga w odzyskaniu sprawności. Na pewno pomocna okaże się proteza stopy. Aby chodzenie w niej było możliwe oraz komfortowe, musi być ona odpowiednio dobrana. Na co należy zwrócić uwagę?

Proteza stopy – co w jej wyborze jest najważniejsze?

Najważniejsza w doborze protezy jest jej mechanika. Trzeba wybrać, która proteza stopy daną osobę interesuje. Od razu należy zaznaczyć, że stopy dzieli się na dwie kategorie. Mechanika jest tutaj zdecydowanie najważniejsza. Są to stopy ze stawem skokowym ruchomym, jak i stopy sztywne bez żadnego ruchu.

Niezmiernie ważny jest także materiał, z którego proteza stopy jest wykonana. Na rynku można znaleźć zarówno tańsze protezy, jak i te, których cena jest naprawdę spora. Nie da się ukryć, że dla wielu osób ma to ogromne znaczenie. Budżet nie jest z gumy i na pewno się nie rozciągnie. Tego akurat można być pewnym. Ważne jest na pewno to, że każda osoba znajdzie dla siebie taką protezę, która spełni wszelkie oczekiwania.

Proteza kończyny dolnej – gdzie można ją kupić?

Osoby po wypadku, które chcą się rozejrzeć za protezami dla siebie, mają sporo wątpliwości. Na pewno zastanawiają się, gdzie w ogóle w tym celu się udać. Na pewno należy znaleźć firmę ortopedyczną, która zajmuje się wykonywaniem tego typu protez. Może to być proteza kończyny dolnej uniwersalna (zdecydowanie tańsza), jak i proteza wykonywana na specjalne zamówienie.

Na pewno te protezy kończyn dolnych dzieli istna przepaść. Z racji na jakość, poleca się wybrać protezy należące to drugiej grupy. Jest to już proteza na długie, długie lata, na której użytkownik się na pewno nie zawiedzie. Co jak co, ale można być tego pewnym.

Rozczarowanie się jakością protezy dla osób zmagającej się z utratą kończyny jest naprawdę czymś nie do zaakceptowania.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz