Serwis rekuperacji – kiedy należy wezwać fachowca?

by redakcja serwisu
system rekuperacji

Prawidłowa praca systemu rekuperacji wymaga regularnych przeglądów. Pozwala to na szybkie wykrycie wszelkich usterek lub nieprawidłowości. Kiedy dokładnie powinieneś wezwać fachowca?

Serwis systemu rekuperacji – kiedy wykonać?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej. Jest energooszczędny i ekologiczny, ponieważ umożliwia wymianę ciepła bez konieczności jej ponownego ogrzania. Prawidłowy montaż systemu składa się z kilku kroków. Na początku należy zaprojektować przebieg i wykonać przewody wentylacyjne. Kolejnym krokiem jest montaż nawiewów dostarczających świeże powietrze oraz wywiewów umożliwiających pozbycie się powietrza z wewnątrz. Ostatni etap to instalacja rekuperatora oraz jego prawidłowa konfiguracja, dopasowana do pomieszczeń.

Firmy zajmujące się montażem, oferują również ich konserwację. Regularny serwis rekuperacji w Piasecznie i innych miastach zapewni prawidłowe funkcjonowanie systemu oraz zachowanie jego prozdrowotnych właściwości. Serwisant sprawdzi wszelkie połączenia, przewody wentylacyjne oraz ich wydajność. Wymieni również filtry, żeby zapewnić prawidłowe oczyszczanie powietrza. Ważne jest pilnowanie terminów prac serwisowych zalecanych przez producenta i dystrybutora.

Dlaczego warto zamontować rekuperację?

System rekuperacji zyskuje coraz więcej zwolenników. Jego działanie polega na wymianie powietrza i ich energii w specjalnym urządzeniu. Dzięki temu powietrze, które trafia z zewnątrz, może być odpowiednio ogrzane lub schłodzone, tak aby różnica w temperaturze nie była wyczuwalna. Będzie to niezwykle przydatne zimą, gdy w środku działa ogrzewanie, jak i latem, gdy do schłodzenia powietrza wewnątrz wykorzystuje się np. klimatyzatory LG. Umożliwia to także stały przepływ świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien i wietrzenia. Pomieszczenia, w których zainstalowana jest rekuperacja, posiadają korzystny dla zdrowia mikroklimat, a powietrze w nich jest oczyszczone i pozbawione alergenów, kurzów i drobnoustrojów.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz