Podróżowanie autostopem – o czym należy pamiętać?

by redakcja serwisu
podroz autostopem

Podróżowanie autostopem to ciekawa forma transportu. Dzięki niej możemy wyruszyć, gdzie tylko chcemy nie martwiąc się o paliwo, czy stan samochodu. Jednak ma to też swoje wady – złapanie autostopu nie jest łatwe i wielu osobom wydaje się, że wyprawy właśnie w takiej formie nie należą do bezpiecznych. Jak jest w rzeczywistości? O czym trzeba pamiętać decydując się na taki krok? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się więcej na ten temat.

Trzymaj przy sobie tekturę – informacja dla Ciebie i kierowców

Stanie przy poboczu ruchliwej ulicy i machanie do kierowców nie jest wcale przyjemne. Dodatkowo problem powstaje gdy nie masz przy sobie kartki, na której napiszesz, gdzie się wybierasz. Przez to osoby, które chciałyby Cię podwieźć zatrzymują się, ale często okazuje się, że jadą w zupełnie innym kierunku. To problematyczne dla Ciebie i dla kierowców, którzy specjalnie się zatrzymali. Dla ułatwienia warto mieć przy sobie karton, na którym można napisać miejscowość, miasto do którego się wybierasz. Wtedy zatrzymają się jedynie te osoby, które będą kierować się w tym samym kierunku.

Wyglądaj dobrze – nie zniechęcaj do siebie

Bardzo ważny jest wygląd. Jeśli autostopowicz jest brudny i zaniedbany to niestety, ale znalezienie kierowcy, który będzie chciał wpuścić do samochodu kogoś takiego będzie trudne. Lepiej więc zadbać o swój wygląd, wymienić ubrania na czyste i wyprane, uczesać się i uśmiechać szeroko. Tak wyglądając można przyciągnąć do siebie uwagę, a co więcej wzbudzać zaufanie.

Nawiązuj kontakt z kierowcą

Wiele osób uważa, że podróżowanie autostopem nie jest bezpieczne. Można trafić na szaleńców, ale tak naprawdę ta zasada działa w obie strony. Staraj się wybrać kierowcę, do którego masz zaufanie. Dodatkowo nie pozwalaj na ciszę w samochodzie. Jest to dobry i wyjątkowy moment, w którym możesz poznać naprawdę ciekawą osobę. Przecież nie codziennie ma się okazję do przebywania z zupełnie obcą osobą w jednym samochodzie. Można się wiele dowiedzieć, nauczyć, spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy.

Pamiętając o tych kilku zasadach można dobrze przygotować się do podróży autostopem. Czy warto zdecydować się na taki krok? Powodów, dla których warto wybrać właśnie taką formę transportu jest kilka. Jednak nie można zapomnieć o bezpieczeństwie i zdrowym rozsądku. Na szukanie autostopu trzeba wybrać odpowiednie miejsce.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz