Ciepłe, modne i wygodne płaszcze dla małej damy

by redakcja serwisu
Modne plaszcze dla dziewczynki

Dzieci uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Nie straszne są im mroźne i wietrzne dni. Jak mówi przysłowie: “Nie ma nieodpowiedniej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania”. Ciepły płaszczyk dla małej damy, idealnie sprawdzi się w czasie zimowych spacerów.

Płaszcze przejściowe

Jest taki czas, gdy  nie wiadomo jak się ubrać.  Pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie, poranki są już chłodne, za to po południu wygląda ciepłe słońce. Potrzebne jest palto, które osłoni przed zimnym powietrzem i wiatrem, ale jest jednocześnie lekkie, zajmuje nie wiele miejsca, i w razie ocieplenia, łatwo można je zdjąć, schować do plecaka czy przewiązać sobie w pasie. Najlepszym rozwiązaniem okazują się płaszcze przejściowe. Idealne, gdy chcemy chronić dziecko przed chłodem, ale nie jest potrzebne jeszcze ciężkie, zimowe okrycie. Dobrze jest zaopatrzyć młodą damę w stylowy płaszczyk z kapturem, który ochroni także przed niespodziewanym deszczem. Boczne kieszenie zmieszczą zarówno pysznego cukierka, jak i skarby znalezione na spacerze w parku. Długie rękawy zakończone ściągaczem nie pozwolą, by chłodny wiatr dostał się do dziecięcej rączki a wesoły, dziewczęcy wzór rozweseli największego smutasa.

Pikowane płaszcze z kapturem

Gdy zima zaatakuje z całą mocą, nie obejdzie się bez porządnego, grubego płaszcza, który rozprawi się z największym mrozem. Taki płaszcz dla dziewczynki powinien spełniać kilka kryteriów. Po pierwsze, musi być rzecz jasna ciepły. Nikt nie chce, ubierać pod spód kilku grubych swetrów. Po drugie, dobrze, aby zimowe okrycie było w miarę lekkie. Jest to zwłaszcza niezwykle ważne, gdy chodzi o najmłodszych. Płaszcz nie powinien krępować ich ruchów, dobrze, by mieli dużą swobodę w poruszaniu się, niezależnie od tego, czy właśnie lepią bałwana, czy też bawią się w berka. Trzecia, nie mniej istotna sprawa to wygląd. Większość dziewczynek ma, choć częściowo wyrobiony swój gust i płaszczyk musi być po prostu ładny. Modne w tym sezonie futerkowe obszycia kaptura nadają nie tylko ciekawego charakteru, ale również miękko otulają twarz, chroniąc przed chłodem. Kieszenie zapinane na zamek nie pozwolą zagubić się małej zabawce czy dodatkowej parze rękawiczek. Hitem, są wesołe i milutkie pompony, umieszczane często przy kieszeniach. Każda dziewczynka z pewnością doceni ten modny dodatek. Ostatnia, lecz nie najmniej ważna sprawa to odblaski. Bezpieczeństwo jest priorytetem i nawet niewielka naklejka odbijająca światło reflektorów, to dodatkowa ochrona poprawiająca widoczność po zmroku. Wesoły wzór w postaci serduszek czy gwiazdek spodoba się z pewnością małej damie.

Do szkoły, na spacer, w drodze na uroczystość rodzinną – płaszcz jest uniwersalnym okryciem, który spełni wszystkie potrzeby dziewczynki. Pogoda bywa kapryśna, ale z modnym i ciepłym paltem niestraszna jest żadna pogoda. Czy śnieg czy deszcz, wiatr czy mróz, przygotuj swoją córeczkę na sezon zimowy, wybierając model, w którym będzie czuła się wyjątkowo. Ciepło, swobodnie, a także po prostu pięknie.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz