Ogrodzenia panelowe wysokiej jakości – co to oznacza?

by redakcja serwisu
plot

Ogrodzenia panelowe to jedna z form wydzielenia działki prywatnej lub publicznej. Są alternatywą dla zwykłej siatki lub płotu betonowego. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie tego rodzaju ogrodzenia, by mieć pewność, że będzie wysokiej jakości?

Czym są ogrodzenia panelowe?

Jednym ze sposobów na wyznaczenie granic własnej działki jest zastosowanie ogrodzenia panelowego. To bardziej trwała forma tradycyjnej siatki ogrodzeniowej, dzięki czemu jest powszechnie wykorzystywana w przestrzeniach publicznych (np. do ogradzania szkół czy przedszkoli). Jednak doskonale sprawdza się także na prywatnych posesjach. Dostępne są dwie wersje takiego rozwiązania – 2D oraz 3D.

Ogrodzenia panelowe są również alternatywą dla tych betonowych, które można zamówić m.in. w sklepie Mar Bruk Producent Kostki Brukowej i Ogrodzeń Betonowych. Oferują nie tylko sprzedaż ogrodzeń betonowych w podkarpackim, ale także transport i doradztwo przy kupowaniu płytek chodnikowych lub krawężników i obrzeży.

Ogrodzenie panelowe wysokiej jakości – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Gotowe ogrodzenia panelowe składa się już z gotowych elementów prefabrykowanych. Ich podstawą jest przeważnie podmurówka, czyli betonowe bloki. Łączone są przy pomocy słupków, a do montażu potrzebne są także „spinki” oraz obejmy. Jakość i trwałość danego ogrodzenia jest uzależniona od jego rodzaju.

Pierwszym typem ogrodzenia panelowego jest ten 2D – charakteryzuje się prostymi drutami. Drugi odpowiednik to model 3D, którego pręty mają przetłoczenia. Z tego powodu ich średnica jest nieco mniejsza, to również obniża trwałość takiego płotu.

Przy zakupie warto również wziąć pod uwagę wysokość płotu i uzależnić ją od ogradzanej przestrzeni. Dla prywatnych celów sprawdzą się to standardowe rozwiązanie, czyli do 2 m wysokości. Warto pamiętać, że ogrodzenie powyżej 2,2 metra wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

Ogrodzenie panelowe powinno być przede wszystkim trwałe, odporne na korozję i stabilne. Można zdecydować się na model 2D lub 3D o różnych wysokościach.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz