Naprawa pomp hydraulicznych – kiedy jest konieczna?

by redakcja serwisu
pompa hudrauliczna

Pompy hydrauliczne dosyć rzadko ulegają awariom. Nie oznacza to jednak, że w pewnym momencie nie może do niej dojść. Wtedy koniecznym może się okazać skorzystanie z pomocy profesjonalnego serwisu. Kiedy naprawa pompy jest konieczna? Jak przebiega? Podpowiadamy.

Kiedy naprawa pompy hydraulicznej jest konieczna?

Pompa hydrauliczna jest elementem maszyny, o którego istnieniu przypominamy sobie dopiero w momencie, kiedy się popsuje. Wymienić można co najmniej kilka symptomów, które zwiastują nadchodzącą awarię. Po pierwsze – zauważamy, że maszyna nie pracuje na 100% swojej wydajności. Po drugie – naszą uwagę powinny zwrócić niepokojące hałasy dobiegające z wnętrza maszyny. W sytuacji, gdy pompa się nawet nie uruchamia już wiadomo, że musimy zmierzyć się z jej naprawą.

Nie warto z nią zwlekać. Im szybciej podejmiemy interwencję, tym większa szansa, że pompę da się naprawić. Lekceważenie awarii pompy może skutkować jej całkowitym zepsuciem się, co będzie oznaczało konieczność jej wymiany. Są to dodatkowe koszta, których na pewnym etapie jeszcze da się uniknąć. Naprawą powinien zająć się profesjonalny serwis. W przypadku wszelkiego rodzaju usterek warto sprawdzić w wyszukiwarce frazę naprawa pomp hydraulicznych.

Jak przebiega naprawa pompy hydraulicznej?

Pierwszym krokiem jest wymontowanie pompy z maszyny. W dalszej kolejności należy ją samą rozłożyć na czynniki pierwsze, by znaleźć przyczynę awarii. Należy wiedzieć, że nie wszystkie podzespoły da się naprawić. Na ogół konieczna będzie ich wymiana. Po wymianie podzespołów pompa jest składana i poddawana testom czy aby na pewno wszystko działa tak jak powinno.

Pompa zostaje uznana za naprawioną dopiero wtedy, kiedy w pełni wróciła do wcześniejszej sprawności. Po sprawdzeniu wszystkiego pozostaje jedynie ponowne zamontowanie urządzenia do maszyny. Ważne, aby naprawa została wykonana przez profesjonalny serwis. Daje nam to możliwość otrzymania gwarancji. Z jedną z najmniej awaryjnych uważana jest pompa ciepła Danfoss.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz