Najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze kuriera

by redakcja serwisu
biznes

W dobie rozwijającej się branży e-commerce i prężnie rosnącego rynku kurierskiego konsumenci stają przed ważnym dylematem – jakiego kuriera wybrać? Duża liczba firm i bogata oferta utrudniają proces znalezienia dostawcy godnego zaufania. Jakie kwestie decydują o wyborze kuriera i co może ma ostateczny wpływ na decyzję? Podpowiadamy.

Jakiego kuriera wybrać?

Klienci sklepów internetowych oraz nadawcy, którzy chcą prywatnie wysłać paczkę kurierem, szukają oferty, która w jak najlepszym stopniu odpowiada ich aktualnym potrzebom. Jednym z najważniejszych kryteriów jest bezpieczeństwo usług i zaufanie względem firmy realizującej zlecenie. Większą kontrolę nad całym procesem oferuje możliwość śledzenia przesyłki, czyli tzw. tracking. Użytkownicy mogą sprawdzić każdy etap paczki podczas transportu, dzięki czemu wiedzą również, kiedy spodziewać się jej doręczenia. Drugim kryterium, które zachęca konsumentów do skorzystania z usług danej firmy, jest możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Możesz zwrócić uwagę, czy firma oferuje taką opcję – zwłaszcza przy nadawaniu kosztownych towarów lub ważnych dla Ciebie przedmiotów. W razie ewentualnego uszkodzenia, zagubienia przesyłki lub kradzieży łatwiej otrzymać wysokie odszkodowanie.

Duże znaczenie w całym procesie dostaw kurierskich ma również miejsce odbioru. Nie każdy użytkownik wybiera doręczenie pod wskazany adres, a coraz popularniejszy staje się odbiór w punkcie lub automacie paczkowym. Samoobsługowe skrytki pocztowe pozwalają klientowi zdecydować, w jakich godzinach zgłosi się po swoją przesyłkę.

Czas dostawy kurierem

Nie bez powodu konsumenci, którym zależy na szybkim czasie dostarczenia paczki, są w stanie zapłacić więcej za jej wysyłkę. To jeden z najważniejszych czynników decydujący o wyborze firmy kurierskiej. Dostawcy mogą mieć najlepsze opinie i rekomendacje, świadczyć bezpieczne i rzetelne usługi, jednak jeśli liczy się czas, a firma nie spełnia oczekiwań użytkownika, skorzysta on z usług konkurencji. Duży rozwój rynku kurierskiego wymusił wzrost jakości usług tego sektora, w wyniku czego większość dostawców doręcza paczki już w 2 dni robocze. Wybierając dostawę w automacie paczkowym lub punkcie w większości przypadków wystarczy tylko jeden dzień roboczy od momentu nadania, aby paczka trafiła w Twoje ręce.

Koszt wysyłki paczki kurierem

Jeśli dalej zastanawiasz się, jakiego kuriera wybrać, być może łatwiej podejmiesz decyzję po porównaniu ofert cenowych poszczególnych brokerów. Koszt wysyłki to ostatni z elementów, na które warto zwrócić uwagę przed prywatnym nadaniem lub zamówieniem paczki z internetu. Różnice między konkurencyjnymi firmami nie są duże, jednak możesz mieć pewność, że dostawa do automatu paczkowego lub punktu odbioru wyjdzie taniej niż doręczenie przesyłki pod wskazany adres. Podobnie z rodzajem przesyłki – paczka z przedpłatą wychodzi korzystniej niż przesyłka pobraniowa opłacana przy odbiorze.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz