Nagrania lektorskie online. Jak wybrać dobrego lektora i zamówić materiał?

by redakcja serwisu
lektor online

Do reklamy radiowej, telewizyjnej, nagrania informacyjnego czy do programu multimedialnego – nagrania głosów lektorskich mają bardzo szerokie zastosowanie. Jak znaleźć najlepszego lektora do realizacji nagrania i zlecić jego wykonanie?

Z nagraniami lektorskimi mamy do czynienia na co dzień i niejako stały się one już tak powszechne, że często nie zwracamy na nie uwagi. Spotykamy się z nimi podczas oglądania telewizji, słuchania radia, podczas korzystania z internetu, w środkach komunikacji publicznej, w sklepach czy w muzeach. Aby przygotować nagranie lektorskie, konieczne jest wybranie właściwego lektora i zlecenie materiału.

Gdzie można wyszukać lektora?

Aby znaleźć odpowiedniego lektora, nie trzeba poświęcać na ten cel wielu godzin. Teraz najprostszym sposobem, aby wyszukać właściwą osobę do wykonania nagrania, jest skorzystanie z internetu.

Internetowy bank głosów to prosty sposób na wybranie najlepszego lektora, który będzie cechował się odpowiednimi parametrami głosu, a także będzie oferował swoje usługi w cenie mieszczącej się w założonym budżecie.

Banki głosów online to serwisy internetowe, które w jednym miejscu gromadzą różne oferty lektorów. Za ich pośrednictwem można znaleźć zarówno bardzo popularne głosy, które można usłyszeć w reklamach, jak i głosy osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę i oferują swoje usługi w przystępnych cenach.

Chcesz wiedzieć jaki jest koszt nagrania lektorskiego? Sprawdź tutaj: https://www.powitania.pl/cennik/

Jak wybrać odpowiedniego lektora do nagrania?

Aby wyszukać właściwego lektora przez bank głosów, można wykorzystać dostępne w serwisie filtry, które natychmiast powalają na wyszukanie właściwej osoby o głosie o odpowiednich parametrach.

Banki głosów umożliwiają dobranie lektora pod kątem parametrów jak: płeć, wiek, język ojczysty, tembr głosu, dostępność do realizacji nagrania czy też cena.

Dzięki określeniu odpowiednich parametrów znalezienie lektora staje się wtedy znacznie łatwiejsze. Potem wystarczy tylko odsłuchać znajdujące się przy ofertach lektorów nagrania i wyselekcjonować tego, który ma wykonać zlecenie.

Jak zamówić nagranie przez bank głosów lektorskich?

Zamówienie nagrania przez bank głosów jest bardzo proste i można wykonać je od razu po wyszukaniu lektora. W tym celu należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej banku, przekazując w nim dane dotyczące zamówienia.

Bank głosów kontaktuje się następnie z lektorem, który przyjeżdża do studia nagraniowego i wykonuje nagranie. W zależności od dostępności lektora czas oczekiwania na gotowe nagranie to zwykle od 24 do 72 godzin. W przypadku bardziej znanych lektorów czas ten może się wydłużyć.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz