Chcesz skutecznie doręczyć korespondencję sądową do adresata? Skorzystaj z usług komornika

by redakcja serwisu
uslugi komornicze

Sprawa o odzyskanie długu, a może pozew o alimenty? Gdy chcesz mieć pewność, że pismo skierowane do adresata dotrze bezpośrednio do niego, w takim przypadku warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy kancelarii komorniczej.

Trudności z dostawą listą sądowych

Uchylanie się przed odbiorem listów sądowych jest obecnie bardzo popularnym sposobem na to, aby przeciągać w czasie ważne sprawy toczące się przed sądem. Dotyczy to w szczególności spraw rodzinnych, między innymi o alimenty, a także spraw o zadłużenia.

Co prawda przez lata obowiązywało prawo, które wskazywało, że jeżeli adresat dwukrotnie nie odbierze adresowanego do siebie pisma, wtedy jest ono traktowane jako dostarczone, to jednak wcale nie ułatwia to prowadzenia spraw.

Właśnie dlatego niedawno wprowadzono nowe prawo, które pozwala na doręczenie korespondencji przez komornika. Dzięki niej można skuteczniej dostarczyć pisma do adresata, o jednocześnie ma pozwalać na odblokowanie zalegających w sądach spraw, które nie mogą być kontynuowane ze względu na trudności z doręczaniem korespondencji.

Skuteczne doręczenie korespondencji przez komornika

Zgodnie z najnowszymi przepisami, gdy po dwukrotnej nieudanej próbie doręczenia pisma sądowego odbiorca go nie podejmie, wtedy może dostarczyć je komornik.

W sprawach jak skuteczne doręczenie korespondencji komornik – https://www.gliwicekomornik.pl/dokumenty/ dostarcza zatem pismo wtedy, gdy po 14 dniach pozwany, pomimo otrzymania podwójnego awiza, nie odbierze przesyłki. Doręczenie pisma odbywa się na wniosek powoda. Na tej podstawie komornik dostarcza pismo na wskazany adres. Jeżeli jednak nie zastanie tam pozwanego, wtedy może on także ustalić adres jego przebywania – jest to dodatkowo płatna usługa.

Zatem dzięki zastosowaniu przesyłki doręczanej przez komornika można zwiększyć szansę na przekazanie pisma do adresata.

Jak zlecić skuteczne doręczenie korespondencji przez komornika?

Osoby, które chciałyby zdecydować się na doręczenie korespondencji przez konika, mogą zrobić to na wniosek. W tym celu należy wejść na stronę wybranej kancelarii komorniczej działającej w określonym obszarze, a potem pobrać i wypisać wniosek. Można znaleźć go także na innych stronach internetowych.

Zatem nowa zmiana w prawie pozwala na jeszcze skuteczniejsze doręczanie korespondencji sądowej do adresata. Z drugiej jednak strony będzie oznaczała ona dodatkowe koszty dla powoda, który musi zapłacić za usługę doręczenia, a także za dodatkową obsługę, między innymi wtedy, gdy konieczne będzie dodatkowe ustalenie miejsca aktualnego pobytu pozwanego.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz