Na co zwrócić uwagę wybierając dobre drzwi zewnętrzne?

by redakcja serwisu
drzwi wejsciowe

Wbrew pozorom wybór drzwi zewnętrznych nie jest prosty. Podczas wyboru trzeba wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników. Wśród nich są bezpieczeństwo, cena, energooszczędność czy wreszcie estetyka. Drzwi zewnętrzne są elementem wyposażenia domu, który używamy codziennie. Dlatego też należy wybrać solidny i trwały model. Na co zwrócić uwagę?

Wymiar drzwi – ważne kryterium wyboru

Zanim zaczniemy poszukiwania drzwi do domu, należy wziąć pod uwagę ich wymiar i kierunek, w jaki mają się otwierać. To elementarna kwestia podczas wyboru.  Drzwi zewnętrzne w Warszawie na Pradze występują w wielu rozmiarach. Minimalne wymiary to 90 cm szerokości i 200 cm wysokości. Obecnym trendem jest wybór drzwi szerokich i dwuskrzydłowych. Takie drzwi zapewniają więcej miejsca, na przykład w sytuacji, gdy trzeba wnieść meble czy sprzęty AGD. Wśród drzwi dwuskrzydłowych można znaleźć klasyczne modele z przeszkleniami i zdobieniami lub bardziej nowoczesne z dekoracyjnymi relingami. Po ustaleniu wymiarów drzwi, należy zdecydować czy mają otwierać się do środka, czy na zewnątrz. Tu przede wszystkim  decydują względy praktyczne.

Na co zwrócić uwagę, kupując drzwi zewnętrzne?

Jeśli po wymierzeniu otworów drzwiowych, uznamy, że potrzebujemy nietypowych drzwi, warto zdecydować się na drzwi robione na wymiar, podobnie jak rolety wewnętrzne na wymiar w Warszawie na Pradze. Podczas wyboru drzwi istotny jest czynnik przepuszczalności ciepła. Informuje nas o tym, ile ciepła przedostanie się na zewnątrz, przez przegrody w otworze drzwiowym. To istotny współczynnik, jeśli myślimy o oszczędzaniu na ogrzewaniu. Im mniejszy współczynnik, tym więcej ciepła zostaje w mieszkaniu. Kolejnym współczynnikiem jest przepuszczalność hałasu. Im lepiej wyciszone drzwi, izolujące hałas z zewnątrz, tym lepiej. To istotne, gdy mieszkamy przy ruchliwej ulicy. Kluczowa jest także klasa antywłamaniowości. To zapewnia bezpieczeństwo mieszkańców budynku.

Wybierając drzwi zewnętrzne należy także pamiętać, by były dopasowane do elewacji budynku i były spójne z całością aranżacji.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz