Męskie kurtki przejściowe na wiosnę — przegląd modeli

by redakcja serwisu
kurtka

Zima się zakończyła, wiosna nas zaskoczyła, a nasza garderoba świeci pustkami? Bezsprzecznie w naszej szafie, winna się znaleźć kurtka przejściowa z kapturem, albo w wersji bez niego. Ta część garderoby, ochroni nas podczas zimniejszych dni. Jakie przejściowe kurtki męskie znajdziemy i na rynku i które spośród nich najlepiej wybrać, aby móc stworzyć młodzieżową, sportową albo elegancką stylizację? Warto się o tym przekonać, zapoznając się z poniższym artykułem, w którym zostaną omówione najpopularniejsze kurtki przejściowe męskie. 

Kurtka przejściowa – sportowa czy może elegancka?

Przejściowe, męskie kurtki na wiosnę, kojarzone są przez większość osób tylko ze sportowymi modelami — wykonanymi z surowców syntetycznych, zwykle o jaskrawym kolorze. Tego rodzaju kurtki, rzeczywiście mogą stanowić doskonały wybór, gdyż z jednej strony zapewniają nieprzemakalność oraz osłonę od wiatru, z drugiej zaś są bardzo lekkie i sprawdzają się także w ciepłe dni.

Trudno jednakże uznać je za eleganckie. Czy oznacza to, iż powinniśmy zrezygnować z przejściowych kurtek wykonanych z syntetycznych włókien? Oczywiście, że nie. Chociaż, jeżeli zamierzamy założyć tego typu okrycie wierzchnie w mieście albo do pracy, lepiej, abyśmy stawiali na trochę bardziej stonowaną kolorystykę i prosty krój, chociaż lekko pikowane kurtki przejściowe, także mogą być uznawane za całkiem dobrą opcję. Jeżeli nie chcesz przepłacać, warto zapoznać się z tym artykułem o niedrogich kurtkach przejściowych męskich.

Kwestię dyskusyjną stanowi jednakże kaptur. Z jednej strony jest bardzo praktyczny i sprawdza się, kiedy zacznie silnie wiać albo padać, z drugiej znacząco obniża elegancję wybranej kurtki i dodaje jej młodzieżowego wyglądu, co nie zawsze stanowi pożądany rezultat. Każdy musi podjąć samodzielną decyzję, na czym będzie mu bardziej zależało.

Męskie ramoneski dla osób będących fanami rocka

Ramoneski są skórzanymi kurtkami przejściowymi, które sprawdzają się nie tylko podczas ciepłych, ale również chłodniejszych wiosennych dni. Skóra nie wychodzi nigdy z mody, dlatego i my musimy posiadać we własnej szafie, chociażby jeden spośród modeli wykonanych z tego surowca.

Niegdyś kojarzona przede wszystkim z miłośnikami motocykli i rockowcami, obecnie ramoneska w roli kurtki przejściowej na stałe mogła zagościć w kanonie mody męskiej. Możemy ją zestawić z białym, gładkim podkoszulkiem albo swetrem o jednolitej barwie, aby móc prezentować się bardzo elegancko, ale zarazem stylowo i nowocześnie.

A może męska kurtka przejściowa z dżinsu na wiosnę?

Męskie, przejściowe kurtki, które wykonane zostały z mocnego jeansu, powróciły do mody. Pierwszy raz pojawiły się na ulicach w latach 90, a obecnie potrafią zachwycić atrakcyjnymi napisami i naszywkami, jak i różnymi przetarciami. Możemy założyć je w słoneczny, ciepły dzień w połączeniu z dopasowanymi spodniami i trampkami. Jeżeli chcemy, aby nasz look był bardzo modny, postawmy na modele oversize o czarnej, ciemnogranatowej albo szarej barwie i przekonajmy się, iż wiosenne kurtki przejściowe dla mężczyzn, wcale nie muszą być nudne.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz